• Γέφυρα δοντιών
  • Υποβλήθηκε 12/03/2024

Γεια σας.εχω βαλει μια γεφυρα 3 δοντιων πριν 2 βδομαδες σχεδον κ ακομα δν μπορω να φαω σε εκεινο το σημειο της γεφυρας κατι σκληρο.νοιωθω μια ευαισθησια κ με πιανει ελαφρυς πονος.επισης στο παγωμενο νοιωθω παλι μια ενοχληση.ειναι φυσιολογικο κ να περιμενω ακομα λιγο?θα απευθυνθω στον οδοντιατρο μου καποια στιγμη απλα θα ηθελα κ αλλες γνωμες περι του θεματος!σας ευχαριστω!

6 ειδικοί απάντησαν

  • Καλό θα ήταν να απευθυνθείτε στον οδοντίατρο σας

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • ΝΑ ΚΑ ΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Αν το στηριγμα της γεφυρας δεν ειναι απονευρωμενο,μπορει να σας παγωνει καποιες φορες για λιγο διαστημα.Θα σας ελεγα ωστοσο να πατε στον γιατρο σας για κλινικο ελεγχο

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Κανονικα θα επρεπε να τρωτε κανονικα κ να μην νιωθετε κατι στο κρυο.δεν μπορει κανεις να πει με σιγουρια κατι,αν δεν προηγηθει κλινικη κ ακτινογραφικη εξεταση.μπορει να υπαρχει καποια υφιζηση στα ουλα,δηλαδη να εχουν κατεβει κ να αφηνουν τα δοντια εκτεθειμενα.ανησυχια θα υπηρχε αν ο πονος ηταν εντονος κ αυτοματος,οχι μονο προκλητος στο κρυο η το παγωμενο.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Ίσως έχει κάποια επαφή στις πλάγιες κινήσεις της γναθου

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Να απευθυνθειτε στον γιατρο σας,σε γενικες γραμμες δεν πρεπει να ενοχλει μια καινουργια γεφηρα...

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια