• Εγκυμοσύνη
  • Υποβλήθηκε 18/03/2023

Καλησπέρα είμαι 28 χρόνων και χρειαζομαι την άποψη σας μέχρι να πάω στον γιατρό!Είχα καθυστέρηση 15 μέρες (γενικώς ο κύκλος μου από τον προηγούμενο μήνα δεν είναι σταθερός) ενώ όλο αυτό το χρονικό διάστημα είχα όλα τα συμπτώματα πριν την περίοδο προχτές είχα λίγο καφέ υγρό και εχτές το ίδιο έκανα τεστ και αρνητικό.Υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

7 ειδικοί απάντησαν

  • Δύσκολο να υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης από αυτά τα συμπτώματα. Φυσικά καλό θα ήταν να γίνει μία β χοριακή για παν ενδεχόμενο

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Γεια σας, μικρή η πιθανότητα για εγκυμοσύνη αλλά για σιγουριά μπορείτε να κάνετε ένα τεστ εγκυμοσύνης με αιμοληψία (β χοριακή).

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλό θα ήταν να κάνατε μια β χοριακή γοναδοτροπινη. Αν είναι αρνητική δεν είστε έγκυος. Τα αίτια της καθυστέρησης μπορεί να είναι διάφορα, όπως το έντονο στρες, πρόβλημα του θυρεοειδους κ.ά.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Κάντε και β HCG στο αίμα για σιγουριά και αν είναι αρνητικη κάντε ορμονολογικό έλεγχο και υπέρηχο γυναοκολογικό

    Ανδριώτη Λιλιάνα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ερυθραία

  • Με καθυστέρηση 15 ημερών το τεστ θεωρείται αξιόπιστο.
    Π.Κ.

    Κοφινάκος Παναγιώτης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Περιστέρι

  • Μόνο σε ασταθη κύκλο αν η σύλληψη έγινε αργότερα

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπέρα. Να κάνετε ορμονικές εξετάσεις στις οποίες θα περιλαμβάνεται και μια χοριακη γοναδοτροπινη, για τον αποκλεισμό της εγκυμοσύνης.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα