• Δισκοκήλη
  • Υποβλήθηκε 26/04/2024

Καλησπέρα Έχω Κήλη στη μέση και εχω μούδιασμα στο δεξί πόδι κτλπ Τελευταία πταν κουνάω το κεφάλι μ προς τα χαμηλά εμπρός μου βαράει νεύρο στο πόδι υπάρχει περίπτωση να Οφείλεται από την κήλη στην μέση η εχω και στον αυχένα ; Συνοπτικά Επηρεάζει η κήλη στον αυχένα τα πόδια;

5 ειδικοί απάντησαν

  • θα μπορουσε να τα επηρεάσει διοτι ειναι το ιδιο "καλωδιο" που συνδεει τα πανω και κατω ακρα

    Χαλιάσος Νικόλαος

    Νευροχειρουργός

    Νέο Φάληρο

  • Οι κήλες του αυχένα προκαλούν συμπτώματα από τα χερια κατά κανόνα
    Το μούδιασμα στο πόδι είναι κατά πάσα πιθανότητα από την κηλη της μεσης

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Μπορεί να οφείλεται και στα δύο.
    Θέλει έλεγχο εξετάσεων

    Μεταξάς Νικόλαος

    Νευροχειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να συμβεί και αυτό,δηλαδή σε μεγάλη οσφυϊκή δισκοκηλη η κίνηση του αυχενα να φέρνει πόνο στο ποδι

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • Οφείλεται στην οσφυική δισκοκήλη

    Δημογέροντας Γεώργιος

    Νευροχειρουργός

    Χαϊδάρι