• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 08/04/2023

καλησπερα σας!Εγω εχω σταθερη περιοδο καθε μηνα δηλαδη 28 ημερες και την πρωτη ημερα καθε μηνα εχω λιγο αιμα.Σημερα μου ηρθε περιοδος ενω κανονικα επρεπε να μου ερθει σε 12 ημερες και το αιμα ειναι υπερβολικο για πρωτη ημερα και εχω ανησυχήσει.

6 ειδικοί απάντησαν

  • καντε ενα υπερηχο

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπερα, θα σας ελεγα να μην ανησυχείτε, μπορει καμιά φορα να γινει, όμως αν θα ξαναγινει καλο ειναι να κανετε μια γυναικολογικη επισκεψη και ορμονολογικες εξετασεις

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Γεια σας, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αλλά καλό είναι να δείτε έναν γυναικολόγο

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Δεν χρειάζεται να ανησυχησετε. Μπορεί να κάνατε μία διαταραχή στην περίοδο σας. Καλό θα ήταν αν έχετε να πάτε καιρό στο γυναικολόγο να τον επισκεφθείτε κάποια στιγμή.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Αλλαγές στην περίοδο για μεμονωμένους κύκλους μπορεί να συμβούν σε κάθε γυναίκα χωρίς απαραίτητα παθολογικό υπόβαθρο. Ωστόσο αν είναι μεγάλη και ασυνήθιστη η αιμορραγία πρέπει να συμβουλευτείτε το γυναικολόγο σας.

    Dr. Αναματερού Χρυσάνθη

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Μαρούσι

  • Θα πρέπει να γίνει διερεύνηση ώστε να αποκλειστεί κάτι παθολογικό.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα