• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 25/08/2023

Καλησπέρα είμαι 26 ετών και έχω κάνει θυροειδοκτομη λόγω θηλωδης κακοηθειασ πριν 2 μήνες και σε λίγες μέρες μπαίνω για λήψη ραδιενεργού ιωδίου…εδώ και 10 μέρες έχω έντονη συχνουρία με πίεση και βάρος χαμηλά κάτω από τη κοιλιά στα δεξιά έχω καθυστέρηση περιόδου 12 μέρες και έχω δει ουρολόγο ο οποίος μου έγραψε εξετάσεις ούρων και μια αντιβίωση ελαφριά για αρχή μέχρι να βγουνε τα αποτελέσματα..στη συνέχεια το διαγνωστικό που εκανα τις εξετάσεις μου έβγαλαν άκυρο το αποτέλεσμα λέγοντας ότι είχε ανοίξει το καπάκι του δοχείου ούρων αλλά μου είπαν ότι δε γίνεται να κάνω ξανά επειδή ξεκίνησα αντιβίωση…όποτε έμεινα χωρίς εξετάσεις ούρων στη συνέχεια έκανα υπέρηχο triplex κάτω κοιλιάς το οποίο ήταν καθαρό μου είπαν δε φάνηκε κάτι εκτός από υγρό στον δουγλασιαιο χώρο…μου αλλάξανε αντιβίωση και ενώ για δυο μέρες είδα βελτίωση σχεδόν ίαση από τα συμπτώματα από χθες χειροτέρεψα σε σημείο να πήγαινε για να ουρήσω 30-40 φορές τη μέρα….υπάρχει περίπτωση όλο αυτό να συμβαίνει από ορμόνες η tsh μου είναι 95.000 με όριο 4.700 λόγω της προετοιμασίας για ραδιενεργό ιώδιο και η περίοδος κανονικά έρχεται περιππου στις 30-29 μέρες πριν όλο αυτό Υπάρχει περίπτωση αυτό το υγρό στον δουγλασιαιο χώρο να μου προκαλεί εδώ και 10 μέρες πολύ ουρία και βάρος στη δεξιά μεριά ;;;;; Έκανα και εξέταση για εγκυμοσύνη και είναι αρνητική Σας παρακαλώ μπορείτε να με βοηθήσετε;

1 ειδικός απάντησε

  • Καλησπερα, νομιζω οτι θα χρειαστητε να πατε στον ενδοκρινολογο που σας ακολουθει

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος