• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 08/04/2024

Καλησπέρα. Πριν 5 μέρες εκανα απονεύρωση σε ένα δόντι μου η γιατρός ότι βγήκε το νεύρο και μ το έδειξε κιόλας (έδωσα τα μισά λεφτά )είπε να ξανα ρθω σε δέκα μέρες και μ δώσε αντιβίωση . Πήγα όμως κ σ ένα γνωστό μ οδοντίατρο να με δει και είπε δεν εφυγε όλο το νεύρο. Είναι λαθος της πρώτη γιατρού που δένε φύγε όλο ; Μπορώ να της το αναφέρω και ν μη ξανα πάω. Χρωστάω αλλα μισά λεφτά αλλα θα έβαζε σφράγισμα και κάποια ένεση όποτε θ μπαίνανε σ αυτα τ λεφτά ;Συγγνώμη για αυτό το σεντονι, αλλα δε θελω να μαι λαθος απέναντι της αλλα αν έγινε λαθος ούτε θελω να ξανα πάω.

6 ειδικοί απάντησαν

  • Λογικα τα χρηματα αφορουν μονον την απονευρωση, ομως δεν γνωριζω ακριβως το τι συννενοηθηκατε αρχικα.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Μπορει η γιατρος να μην βρηκε ολα τα νευρα κ να βρηκε μονο ενα κ αυτο να εννοουσε ο δευτερος γιατρος,δεν μπορουμε ομως απο δω μεσα να ξερουμε τι εχει γινει.μονο να υποθεσουμε μπορουμε,καλο ειναι ομως πριν παμε σε αλλον γιατρο να αφηνουμε τον πρωτο να ολοκλωσει τη δουλεια του.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Προφανως για να πηγατε αλλου ,κατι δεν σας ικανοποιησε.Το τι θελετε να κανετε ειναι δικη σας επιλογη

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Κατάρχάς είναι πάρα πολύ συχνό στο 1ο ραντεβού να μην βγαίνει όλο το νεύρο(η αιμορραγία πολλές φορές εμποδίζει, συν ότι προσπαθούμε να κρατούμε σχετικά μικρά ραντεβού για διευκόλυνση του ασθενή). Για να πήγατε σε άλλον οδοντίατρο όμως, σημαίνει οτι δεν την εμπιστευέστε και συνεπώς καλό θα ήταν να την ενημερώσετε και να πείτε επιθυμώ να διακόψω την συνεργασίας μας. όλα αυτα είναι πράγματα που θα έπρεπε να τα έχει αναφέρει ο γνωστός σας, αν δεν τα είπε πολύ πιθανό να το κάνε για να σας "κλέψει"(σε αντίθεση η 1η συνάδελφος ήταν ειλικρινής και ενημέρωσε για την πορεία της θεραπείας)

    Μπάλιος Νικόλαος

    Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Είναι λάθος η εξήγηση που σας έδωσε ο δεύτερος οδοντίατρος. Αφού δεν σας την έχει ολοκληρώσει την απονεύρωση, σας είπε να ξαναπάτε. Για να την τελειώσει θα την δουλέψει κι άλλο λογικά.

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Μια απονευρωση δεν ολοκληρώνεται σε μια συνέδρια.
    Να ξαναπατε για να σας ολοκληρώσει την απονεύρωση αυτός που την ξεκίνησε

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια