• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 03/03/2024

Καλησπερα .. Εκανα απονεύρωση στο δόντι μου πριν κατι μερες .. Στο πρώτο ραντεβού έγινε κανονικά και στο δεύτερο μου ειπαν οτι θα μου το τελειώσουν με σφράγισμα κατι το οποίο δεν έγινε επειδή τελικα η απονεύρωση μου ειναι δύσκολη και πρεπει να με αναλάβει ειδικός απονευρολογος .. Φοβαμαι γιατι πρωτον δεν ειπαν απο την αρχη οτι το δόντι ειναι σοβαρα και δευτερον πως γίνεται να με αρχίσει ενας αλλος οδοντίατρος απο την στιγμή που εχω ξεκινήσει ηδη σε κάποιον .. Και εκτός απο οτι μου ειπαν οτι ειναι σοβαρή απονεύρωση μου ειπαν κιολας οτι δεν ανοιγω αρκετα το στομα μου και για αυτο πρεπει να με αναλάβει ειδικός .. Ανησυχώ με αυτα που λενε

6 ειδικοί απάντησαν

  • Αυτό συμβαίνει στην πορεία μίας απονεύρωσής να βλέπει οδοντίατρος ότι είναι δύσκολη και είναι έντιμο αυτό που σας είπε να σας συνεχίσει ένας ειδικός η παραπομπή δεν είναι κακή λύση είναι πολλές φορές λύση για το όφελος του ασθενή

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Να μην ανησυχειτε,ενας ενδοδοντιστης θα σας λυσει το προβλημα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Πολυ λογικα αυτα που λενε,αν το δοντι ειναι δυσκολο και το ανοιγμα σας ειναι μικρο τοτε η θεραπεια γινεται ακομα πιο δυσκολη,επομενως καλο θα ειναι να το αναλαβει ειδικος ενδοδοντολογος..

    Μπουμπούνας Εμμανουήλ

    Οδοντίατρος

    Καβάλα

  • Καλησπέρα σας. Όταν ανοίγουμε το δόντι βλέπουμε τη δυσκολία του.Οποτε να επισκεφθείτε έναν ενδοδοντιστη.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Να μην ανησυχείτε. Πηγαίνετε στον ειδικό και ξέρει αυτός τι πρέπει να κανει.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Οι ενδοδοντολογοι εχουν τον απαραιτητο εξοπλισμο - μικροσκοπιο κλπ - προκειμενου να γινει μια σωστη θεραπεια , ειδκα στα πισω δοντια που οι ριζες εχουν καμψη.Δεν θα εχετε απολυτως κανενα θεμα μετα αν γινει η θεραπεια απο ειδικο.Κανουν ΜΟΝΟ απονευρωσεις και ο/η οδοντιατρος σας θα κανει τα υπολοιπα

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια