• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 21/03/2024

Γεια σας. Εκανα μια απονεύρωση σε έναν τραπεζίτη. Έγινε το 1ο σταδιο κομπλέ μου είπε πως θα εχω κάποια ενόχληση για 1-2 ημέρες και να πάρω παυσίπονο. Όμως ο πόνος έμεινε σχεδόν όλες τις ημέρες. Σήμερα εκανα και το 2ο και τελευταίο σταδιο της απονεύρωσης όμως δεν μου έκανε το σφράγισμα διότι θέλει να δει εάν θα συνεχίσουν να υπάρχουν οι πόνοι. Και τώρα με πονάει πάλι (πήρα αλγκοφρεν) δεν τρώω από εκει αλλά όταν το πιεζω πάλι πονάει. Είναι φυσιολογικό αυτό; Θα περάσει;

6 ειδικοί απάντησαν

  • Καμια φορα μπορει να υπαρχει ευαισθησια για καποιο διαστημα.Ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δεν είναι φυσιολογικό. Ακολουθήστε τις οδηγίες του γιατρού σας.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Αν δεν μειωθεί ο πόνος να μην το σφραγισετε

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Είναι φυσιολογικό να έχετε κάποιες ενοχλήσεις τις πρώτες μέρες μετά τα ραντεβού σας. Θα πρέπει να υποχωρήσουν μετά από κάποιες ημέρες. Συνήθως κρατάει 3-4 μέρες και πιο σπάνια 15 μέρες.

    Μπαριανού Αριστέα

    Ενδοδοντολόγος

    Ρόδος

  • Mπορει μια απονευρωση να αφησει καποια ευαισθησια κατα τη μασηση μονο για μερικες μερες κ ειναι φυσιολογικο.αν ολα γινουν σωστα αυτη η ευαισθησια θα παρελθει μερε με τη μερα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Εξαρταται απο την ενταση του πονου , δωστε του λιγες μερες ακομα και απευθυνθειτε στον γιατρο σας για επανεξεταση.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια