• Panic attacks
  • Submitted on 20/01/2024

Καλημερα σας παω 18 χρονων και εχω πολυ αγχος απο οτι εχω καταλαβει ανα μια εβδομαδα πλεον με πιανει ενα αισθημα οτι δν παιρνω γρηγορα βαθιες ανασες και οτι χανω το οξυγονο μου βεβαια καπνιζω και ολας τι μπορω να κανω

3 specialists answered

  • Ειδικός ψυχικής υγείας μιλήστε μαζί του και βρείτε τον δικό σας τρόπο να υπαρχεται σε αυτόν τον κόσμο και όλα θα φτιάξουν, ευχαριστώ

    Karofyllaki Stauroula

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Agios Nikolaos

  • Αφού αναγνωρίζετε ότι έχετε άγχος συνεργαστείτε με ειδικό ψυχικής υγείας όπου θα σας βοηθήσει να το κατανοήσετε και να το διαχειριστείτε.

    Panagiotakopoulou Eleni

    Ψυχολόγος

    Nea Smirni

  • Γεια σας και καλή εβδομάδα! Εσείς τι άλλο πιστεύετε ότι θα μπορούσατε να κάνετε;
    Του ότι έχετε ανησυχίες σε αυτήν την ηλικία, δεν είναι καθόλα παράλογο. Ωστόσο, οι αιτίες ποικίλλουν. Αρχικά εφόσον σας απασχολεί η αναπνοή σας και τα συναφή του, μια απλή επίσκεψη σε έναν παθολόγο/καρδιολόγο, ίσως θα ήταν ανακουφιστική. Έπειτα ως προς το ψυχολογικό κομμάτι, υπάρχουν διαθέσιμες λύσεις, φαντάζομαι τις γνωρίζετε περίπου, σαφώς είναι ταμπού η συμβουλευτικής ψυχοθεραπεία, ωστόσο δεν πειράζει. Είναι ελκυστική, είναι λυτρωτική και ίσως αξίζει να τη δοκιμάζουν ΜΟΝΟ όσοι πραγματικά τη θέλουν και την επιθυμούν, ανεξαιρέτως ηλικίας και προτύπου, για τ
    ... Read more

    Κυριακίδη Στεφανία

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Peristeri