• Vaginitis
  • Submitted on 09/01/2023

Έχω φαγούρα και άσπρες εκκρίσεις σε κομματάκια στον κόλπο. Που μπορει να οφείλεται;

14 specialists answered

  • πιθανώς να πρόκειτα για μυκητιασική κολπίτιδα, χρειάζεται όμως κλινική εξέταση και ίσως καλλιέργεια κολπικού υγρού.

    Ρετσιάνης Θωμάς

    Gynecologist - Obstetrician

    Larissa

  • Κατά πάσα πιθανότητα είναι μυκητίαση αλλά θα πρέπει να εξεταστείτε.

    Katsandris Leonidas

    Gynecologist - Obstetrician

    Glyfada

  • μαλλον μυκητες

    Kohiadakis Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilioupoli

  • Καλημέρα σας και Καλή Χρονιά με Υγεία.
    ΄Οσα αναφέρετε παραπάνω οφείλονται σε κολπίτιδα από μύκητες.

    Syrrakos Panagiotis

    Μαιευτήρας - Χειρουργός Γυναικολόγος & Ειδικός Ιατρικής Εμβρύου

    Neo Irakleio

  • ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΥΚΗΤΕΣ

    Rotas Mihalis

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Smirni

  • Μάλλον κάποια μυκητίαση

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Μάλλον είναι μύκητες
    Πρέπει να κάνετε καλλιέργεια

    Savvouras Odysseas

    Gynecologist - Obstetrician

    Palaio Faliro

  • Καλησπέρα σας,
    πιθανότατα οφείλεται σε κάποια κολπική μυκητίαση. Πρέπει όμως να γίνει λήψη καλλιεργειών απο γυναικολόγο για να απομονωθεί το υπεύθυνο μικρόβιο και να δοθεί η σωστή θεραπεία.

    Mpoutas Ioannis

    Gynecologist - Obstetrician

    Ampelokipoi

  • Αγαπητή φίλη.
    Το πιθανότερο να οφείλεται σε μύκητες.
    Π.Κ.

    Panagiotis Kofinakos

    Gynecologist - Obstetrician

    Peristeri

  • Πιθανη μυκητιαση. Ευκολα την καταπολεμαμε με αντιμυκητιασικα. Απαραιτητη η θεραπεια συντροφου.

    Ntokolas Dimitrios

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Filadelfia

  • Συνήθως η κολπική μυκητίαση έχει τέτοια εικόνα

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Καλησπέρα σας. Εάν έχετε κολπικά υγρά που δεν είναι τα 'τυπικά' δικά σας υγρά είναι πολύ πιθανό να έχετε κάποια κολπίτιδα. Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να σας βοηθήσω περισσότερο γιατί ούτε σας έχω εξετάσει και ούτε γνωρίζω το ιστορικό σας. Καλό θα ήταν να σας δει ένας γυναικολόγος και να κρίνει εάν χρειάζεστε αγωγή ή και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Περαστικά σας και ελπίζω να βοήθησα.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • Κατά πάσα πιθανότητα έχετε μία μυκητιασική κολπίτιδα. Απευθυνθείτε σε κάποιο γυναικολόγο για να κάνετε μία καλλιέργεια και να λάβετε την αντίστοιχη θεραπεία.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea

  • μυκητες

    Αρσένης Γεράσιμος

    Γυναικολόγος, Μαιευτήρας, Ενδοσκοπικός Χειρουργός

    Panormou