• Vertigo and dizziness
  • Submitted on 24/04/2023

Μετά την αυξητική στήθους μου, είναι τώρα 3 η μέρα μετά την επέμβαση. Από εχθές το βράδυ νιώθω ζαλάδες . Ανησυχητικό ;

13 specialists answered

  • Συζητείστε το με τον χειρουργό που σας έκανε την επέμβαση

    Tamparopoulos Kimon

    Plastic surgeon

    Lamia

  • Καλησπέρα σας. Καλό είναι να μιλήσετε με τον ιατρό σας

    Papas Athanasios

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Αν δεν συνυπαρχουν συμπτώματα όπως πονοκέφαλος, διαταραχές όρασης ομιλίας και βάδισης, υπνηλία και μούδιασματα σε διαφορα σημεία του σώματος τοτε αναμένετε. Ομως αν οι ζαλάδες παραμένουν τοτε πρεπει να επισκεφτείτε κάποιον ωρλ ή νευρολόγο. Σε περίπτωση που οι ζαλάδες εμφανίζονται σε κίνησης της κεφαλής και ειναι σαν να περιστρέφονται ολα ή να ειστε σαν σε βάρκα προτιμήστε να εξεταστείτε απο ωρλ.

    Βαλσαμίδης Κωνσταντίνος

    Otolaryngologist (ENT)

    Thessaloniki

  • Καλησπέρα σας
    Θα πρέπει να απευθυνθείτε στο θεράποντα ιατρό σας
    Ευχαριστώ

    Center Medical Beauty

    Plastic surgeon

    Piraeus

  • Η ζάλη και ο ίλιγγος δεν περιγράφονται ως συμπτώματα μετά από μία επέμβαση αυξητικής μαστοπλαστική.
    Ωστόσο καλό είναι να επικοινωνήσετε με το γιατρό σας, καθώς μπορεί να συντρέχουν άλλοι λόγοι ή και κατά μεγαλύτερο ποσοστό να αποτελεί μία τυχαία εκδήλωση !

    Antoniadis Athanasios

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Δεν είναι ανησυχητικό εκτός εάν έχετε χάσει αίμα κατά την διάρκεια της επέμβασης , μάλλον απίθανο η έχει σχηματιστεί κάποιο αιμάτωμα που νομίζω θα το καταλαβαίνατε εάν έχει πριστει το στηθος

    Κόκκαλης Γεώργιος

    Plastic surgeon

    Chalandri

  • Το αν είναι ανησυχητικό ή όχι θα στο πει ο ειδικός γιατρός ΩΡΛ, αφού σε εξετάσει. Πάντως η ζαλάδα δεν έχει σχέση με την αυξητική στήθους

    Papageorgiou Efstratios

    Χειρουργός Ωτών - Ρινός - Λάρυγγος ενηλίκων - παίδων

    Glyfada

  • Επειδή είναι τόσο κοντά στην εγχείρηση θα συμβούλευα να ρωτήσετε το γιατρό σας.
    Ευχαριστώ

    Kaloudis Ioannis

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Εάν πρόκειται μόνο για ζαλάδα χωρίς εικόνα έντονου πρηξιματος και εκχυμώσεις σε έναν από τους μαστούς περισσοτερο, δεν είναι ανησυχητικό από χειρουργικής άποψης. Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να ενημερώσετε τον χειρουργό σας.

    Δελβινιώτη Ξένη

    Plastic surgeon

    Ilisia

  • Δε νομίζω ότι σχετίζεται με την επέμβαση, εάν δεν έχετε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Καλό θα ήταν να ενημερώσετε το γιατρό σας γι’ αυτό. Αν κάτι σας ανησυχεί καλό είναι να το ξέρει ο γιατρός σας.

    Pantelidis Manos

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Ampelokipoi

  • Θα πρεπει να σας δει κάποιος ΩΡΛ να δει αν έχετε ζαλάδες απο τον λαβύρινθο.

    Παπασπύρου Σπύρος

    Otolaryngologist (ENT)

    Kolonaki

  • Πιθανότατα όχι, αν δεν έχετε αλλα συμπτώματα, αλλά καλύτερα ρωτήστε τον ιατρο σας.

    Aktsalis Eyaggelos (Deactivated account)

    Plastic surgeon

    Serres

  • ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΤΡΕΣΣΑΡΙΣΤΙΚΑΤΕ Η ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ. ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ

    Paflis Mihalis

    Otolaryngologist (ENT)

    Platia Mavili