• General topics
  • Submitted on 22/05/2023

Καλησπέρα, με τον σύντροφο μου έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και έναν μήνα. Παίρνω αντισυλληπτικα εδώ και 1 μισή μήνα, κατά κύριο λόγο λόγω πολυκοιστικων. Μου ήρθε κανονικά τον Μάιο η περίοδος,μου κράτησε 7 μέρες και την 14η μέρα παρουσίασα καφέ υγρά που μέχρι την 16η έγιναν μικρή ποσότητα αίματος. Σταματησε η λιγη ποσότητα την 18η μέρα .Σήμερα είναι 21η μέρα και μέσα στη μέρα μετά από την σεξουαλικη πράξη έβγαλα ελάχιστες σταγόνες αίματος που μετά από λίγο δεν ξανά έβγαλα καινούργια Υπάρχει πιθανότητα να είναι κάποιος τραυματισμός ή κάτι αλλο;; Υ.γ: η εξπερματωση δεν γίνεται μέσα μου.

5 specialists answered

  • Υπάρχει η πιθανότητα. Καλό είναι να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Θα πρέπει να εξεταστείς από γυναικολόγο οπωσδήποτε.

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Σταμάτα τα χάπια

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • Μόλις ξεκινήσατε τα αντισυλληπτικά , όποτε ο οργανισμός θέλει περίπου 3 μήνες για τα αφομοιώσει

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Αφού παίρνετε αντισυλληπτικά είναι εξαιρετικά απίθανο να είστε έγκυος ακόμα κι αν έγινε εντός του κόλπου εκσπερμάτωση. Καντε ενα κολπικο υπερηχο για να αποκλειστεί κάποια παθολογία, και συνεχίστε με τα αντισυλληπτικά που παίρνετε.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea