• General topics
  • Submitted on 19/05/2023

Καλησπέρα Είχα κάνει υπερβολική χρήση σαπουνιων και λαθος προσέγγιση έπειτα....μου είχε δοθεί για αρκετές μέρες κορτιζονουχα κρεμα . Με αποτέλεσμα να τραυματιζομαι μετα απο επαφή Αυτή την στιγμή μου έχουν προτείνει, να μην κάνω χρήση σαπουνιων και να παίρνω κατά διαστήματα καψακι από το στόμα με γαλακτοβακιλους lactotune balance για να ενισχυθεί η περιοχή Η καλλιέργεια είναι πολύ καλή Μπορω να κάνω τίποτα άλλο? Ή γενικά θέλει τον χρόνο του ?

7 specialists answered

  • Θα χρειαστεί να απευθυνθείς σε γυναικολόγο με ολιστική προσέγγιση.

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Μπορείς,,,υαλουρονικο

    Papaioannou Stefanos (Deactivated account)

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Ionia

  • Και χρήση κολπίσκων προβιοτικά ν

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Οντως χρειαζεται καποιο διαστημα για να αποκατατασταθει η χλωριδα του κολπου και οι υπολοιπες βλαβες.Εσεις δε χρειςζεται να κανετε κατι παραπανω.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Και μόνο που θα κόψετε τα σαπούνια θα δείτε βελτίωση. Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι άλλο, εκτός κ αν εχει η περιοχή ξηρότητα μπορείτε να πάρετε κάποιο σκευάσμα με υαλουρονικο και γαλακτοβακιλους που μπορεί να βοηθήσει.

    Πανά Αντιγόνη

    Gynecologist - Obstetrician

    Ano Touba

  • Να συνεχίσετε τους γαλακτοβακιλους και να κάνετε υπομονή χωρίς να "κακοποιειτε" την περιοχή. Μια φορά την ημέρα ντους με το αφρόλουτρο σας. Και έπειτα ταμποναριστα, καλό στέγνωμα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea

  • Γεια σας, ναι θα χρειαστεί μια αγωγή με προβιοτικά

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia