• Incontinence
  • Submitted on 13/04/2023

Από παιδί κατά διαστήματα είχα ακράτεια στον ύπνο μου. Δε εχω γέννηση ποτε οταν μου ερθη για ούρηση δεν προλαβαινω να παω και για 2 μηνες περιπου είχα και νυχτερινη σαν κοιμόμουν. Εχει 1 χρόνο που εχουν παρουσιαστη προβλήματα με την μνημη μου και τρεμουλο και αστάθεια και αδυναμια στο δεξιό πόδι και χέρι είναι υπό διερεύνηση ακόμα συν δερματικα προβλήματα με έχει κουραση αυτοί η κατάσταση τόσο καιρό τι με συμβουλεύετε?ευχαριστώ εκ των προτέρων.

15 specialists answered

  • Να επισκεφθείτε ένα Ουρολόγο (εάν δεν το έχετε κάνει ήδη) και κάποιο Νευρολόγο.

    Τερλής Απόστολος

    Neurologist

    Piraeus

  • Γεια σας. Αυτα που μου περιγραφεται φαινεται να ειναι νευρολογικης φυσεως και πρεπει οπωσδηποτε να γινει ελεγχος απο νευρολογο.

    Ζήσης Ιωάννης-Ειρηναίος

    Urologist - Andrologist

    Rethymno

  • Να σε δει ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • για το πρόβλημα της νυχτερινής ενούρησης που είναι συχνό σε παιδιά, σε ενήλικες θα πρέπει να αποκλειστεί κάποιο ουρολογικό θέμα - αν δεν έχετε επισκεφτεί ουρολόγο καλό θα ήταν να το δείτε - τα υπόλοιπα προβλήματα που αναφέρετε είναι νευρολογικής φύσης και θα πρέπει να δείτε νευρολόγο για τη διερεύνηση τους αν δεν έχετε ήδη επισκεφθεί - προφανώς όταν κάποιος έχει να αντιμετωπίσει πολλές ιατρικές ειδικότητες και εξετάσεις αυτό είναι κουραστικό, αλλά μερικές φορές η ιατρική για να δώσει απάντηση χρειάζεται χρόνο

    Giannouli Ermioni

    Neurologist

    Neo Psychiko

  • Θα πρέπει να αποκλειστεί πρώτα κάποια νευρολογική αιτία

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Πρώτα νευρολόγο και μετά τα υπόλοιπα

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Χρειάζεστε Νευρολογική εκτίμηση- διερεύνηση, αλλά προφανώς παρακολουθείστε ήδη από κάποιον Νευρολόγο για να γράφετε πως τα συμπτώματα σας είναι υπό διερεύνηση. Καλά αποτελέσματα και καλή σας μέρα!

    Konduli Maria

    Neurologist

    Patras

  • Για το θέμα της ούρησης πρέπει αρχικά να το διερευνήσετε με το γυναικολόγο σας ή αν χρειαστεί κιόλας ουρολόγος. Αν αποκλειστεί το οργανικό κομμάτι , τότε κλείστε ραντεβού σε νευρολόγο . Σε ότι αφορά τα συμπτώματα με την αδυναμία, τρεμουλο και μνήμη οπωσδήποτε χρειάζεται νευρολογική διερεύνηση

    Θωμοπούλου Σταυρούλα

    Neurologist

    Ilion

  • Μαγνητικη εγκεφαλου κ οσφυικη μοιρα! Φαρμακευτικη αγωγη υπαρχει

    Xiromeritis Marios

    Urologist - Andrologist

    Larissa

  • Εάν λαμβάνεται κάποια αγωγή! Εναπληρη ανοσολογικο ελεγχο και μαγνητική εγκεφάλου

    Λεμονίδου Αναστασία

    General practitioner (GP)

    Kolonaki

  • Χρειάζεστε πλήρη νευρολογικό έλεγχο απο νευρολόγο. Όσο για το ουροποιητικό σας σε συνεργασία με τον νευρολόγο σας χρήζει να ελεγχθείτε με κλινικη εξεταση,κυστεοσκοπηση και ουροδυναμικο έλεγχο .
    Καλη ανάσταση.

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Nea Smirni

  • Επισκεφτειτε νευρολογο διοτι αναφερατε αρκετα νευρολογικα συμπρωματα οπως η ασταθεια.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Μπορείς αρχικά να εξεταστείς από γυναικολόγο με ολιστική προσέγγιση και στη συνέχεια θα σε καθοδηγήσει μήπως χρειάζεται να εξεταστείς και από γιατρό άλλης ειδικότητας

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Από τα λεγόμενα σας μάλλον υπάρχει κάποι Νευρολογικό πρόβλημα( ΣΚΠ, Παρκινσονισμός ;)το οποίο μπορεί να προκαλέσει τέτοιου τύπου διαταραχές της ούρησηε( Υπερλειτουργική κύστη) Το πρόβλημα της ούρησης πρέπει να το λύσετε με Ουρολόγο και το άλλο με Νευρολόγο

    Kondelidis Nikolaos

    Urologist - Andrologist

    Perea

  • Καλημέρα,
    Η ακρατεια ούρων μπορεί να θεραπευθεί .Θα πρέπει βέβαια να ελεγθειτε πρώτα από τον Νευρολόγο
    και αμέσως μετά να επισκεφτείτε Ουρολόγο

    Tsakalidis Hristos

    Urologist - Andrologist

    Serres