• Βουβωνοκήλη
  • Υποβλήθηκε 25/12/2022

Καλησπέρα έχω βουβωνοκήλη ήταν έξω τώρα έχει 5 μέρες έχει μπει μέσα και πονάω όταν Βήχο και έγινα και δυσκοιλιότητα τι πρέπει να κάνω

7 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα, η βουβωνοκήλη είναι καθαρά ανατομικό πρόβλημα, δε βελτιώνεται με φαρμακευτική αγωγή και αντιμετωπίζεται χειρουργικά. Τα συμπτώματα που αναφέρετε αφορούν σε ανατασσόμενη βουβωνοκήλη. Θα χαρώ να συζητήσουμε από κοντά

    Πανέρης Παντελεήμων

    Γενικός Χειρουργός

    Πατήσια

  • Πρέπει να χειρουργηθείτε κατά προτίμηση λαπαροσκοπικά

    Φαρμάκης Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός - Στρατιωτικός Ιατρός ε.α

    Περαία

  • Η πάθηση σας χρειάζεται κλινική εξέταση και χειρουργική επέμβαση

    Χρηστάκης Χρήστος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γενικός Χειρουργός

    Καλαμαριά

  • Καλημερα σας. Θα πρεπει να χειρουργηθείτε άμεσα. Δεν υπαρχει εναλλακτική

    Κυρίτσης Αλέξανδρος

    Γενικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Προγραμματισμός χειρουργείου λαπαροσκοπικά

    Γεωργόπουλος Νικόλαος

    Γενικός Χειρουργός

    Πλατεία Μαβίλη

  • Η βουβωνοκήλη,και κάθε κήλη πρέπει να χειρουργείται το συντομώτερο.Η περίσφιξη που είναι πολύ πιθανή,είναι μιά επιπλοκή που δημιουργεί πολλά προβλήματα γιά τον ασθενή.Άμεση εξέταση από χειρουργό και έπέμβαση

    Γεωργαντάς Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Αν έχετε βουβωνοκήλη και σας προκαλεί συμπτωματολογία πρέπει απαραιτήτως να σας εκτιμήσει χειρουργός δια ζώσης για να συζητήσετε την περίπτωση σας και το κατά πόσον ενδείκνυται να χειρουργηθείτε.

    Σμπαρούνης Σπυρίδων

    Γενικός Χειρουργός

    Χολαργός