• Chronic obstructive pulmonary disease
  • Submitted on 23/01/2023

Εχω ΧΑΠ και καθε φορα με ενα απλο κρυολογημα κυριολεκτικε υποφερω για μηνα και πανω

5 specialists answered

  • Πρεπει να παρετε ειδικη θεραπεια στις παροξυνσεις

    Κωταντούλα Γεωργια

    Pulmonologist - Tuberculosis specialist

    Gerakas

  • Καλησπέρα σας. Η ΧΑΠ είναι , μία νόσος του πνεύμονα και χρειάζεται παρακολούθηση από έναν ειδικό πνευμονολόγο. Ο πνευμονολόγος μπορεί να βοηθήσει στην σωστή αγωγή του ασθενούς και την έγκαιρη και σωστή αντιμετώπιση των λοιμώξεων- κρυολόγημα, του αναπνευστικού. Για έναν ασθενή με ΧΑΠ, ένα κρυολόγημα είναι πάντα μια σοβαρή κατάσταση Και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται.
    Χρειάζεται να επαναπροσδιοριστεί η αγωγή του μετά από ένα κρυολόγημα, πάντα. Με την έγκαιρη και κατάλληλη προσέγγιση από πνευμονολόγο, ελαττώνεται ο χρόνος αποκατάστασης της λειτουργίας των πνευμόνων και η συμπτωματολογία ενός ασθενούς.
    Με εκτίμηση, Αθανάσιος Κυριακάκης,
    ... Read more

    Kyriakakis Athanasios

    Pulmonologist - Tuberculosis specialist

    Thessaloniki

  • να ρυμισεται τη ΧΑΠ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΓΩΓΗ ΑΝ ΡΥΘΜΙΖΕΤΑΙ

    Vassalos Dimitrios

    Pulmonologist - Tuberculosis specialist

    Cholargos

  • Καλό θα ήταν να συζητήσετε με το γιατρό σας τρόπους προστασίας από τις λοιμώξεις. Πιθανά θα χρειαστείτε και τροποποίηση στη συστηματική αγωγή με τα εισπνεόμενα για να πετύχετε την βέλτιστη αναπνευστική λειτουργία.

    Franses Iosif

    Pulmonologist - Tuberculosis specialist

    Galatsi

  • Ο πνευμονολόγος είναι ο ιατρος που θα σας κατευθύνει σε περίπτωση παρόξυνσης χαπ αλλά κ εκείνος που θα σας δώσει την κατάλληλη θεραπεία ώστε μα μειώσετε τον κίνδυνο παροξυνσεων

    Koutsokera Alexandra

    Pulmonologist - Tuberculosis specialist

    Vrilissia