• Tracheitis
  • Submitted on 11/11/2022

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και ένα μήνα περίπου..να συμπληρώσω έχω κάνει τεστ ΠΑΠ και κοπλοσκοπηση πριν λίγες εβδομάδες μου βρήκαν κολπίτιδα και hpv.. Το πρόβλημα μου είναι οτιόταν έρχομαι σε οργασμό και τελειονω νιοθω κάτι σαν τσυμπηματακια στην μητρα στο κέντρο ακρυβως τα οποία υποχορουν μέσα σε 1 λεπτό... Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αυτό? Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

6 specialists answered

  • Το τεστ Παπ και η κολποσκόπηση δεν είναι σε καμία περίπτωση οι κατάλληλες εξετάσεις για να διαγνωστεί η κολπιτιδα. Η κολπίτιδα διαγιγνώσκεται με την καλλιέργεια κολπικών υγρών και το συνοδό αντιβιόγραμμα, η οποία διαγιγνώσκει το ακριβές μικρόβιο και την κατάλληλη αντιβιωτική αγωγή, αντίστοιχα. Μια κολποτραχηλίτιδα η οποία δεν έχει διαγνωστεί ή αντιμετωπιστεί κατάλληλα μπορεί να προκαλέσει σοβαρότερες επιπλοκές, όπως η σαλπιγγίτιδα.
    Επιπρόσθετα, η κολποσκόπηση πρέπει να πραγματοποιηθεί μετά από το πέρας οποιαδήποτε φαρμακευτικής αγωγής καθώς ο λόγος που πραγματοποιείται είναι αποκλειστiκά ο HPV και η ύπαρξη μιας συνοδού κολπίτιδας μπορεί ν
    ... Read more

    Λάμπος Γεώργιος

    Μαιευτήρας - Χειρουργός Γυναικολόγος - Ειδικός Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής

    Peristeri

  • Αυτό είναι εντελώς φυσιολογικό λόγω της συσπάσεις της μήτρας που γίνεται εκείνη τη στιγμή

    Savvouras Odysseas

    Gynecologist - Obstetrician

    Palaio Faliro

  • Από τις συσπάσεις που κάνει η μήτρα, μάλλον προέρχονται.
    Δε βλέπω λόγο ανησυχίας.
    Π.Κ.

    Panagiotis Kofinakos

    Gynecologist - Obstetrician

    Peristeri

  • παντως δεν εχει σχεση με τον hpv...
    δυσκολο θεμα, χρειαζεται να σας δω απο κοντα...

    Kohiadakis Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilioupoli

  • Θα χρειαστεί να δείτε έναν γυναικολόγο, ίσως να πρόκειται για κάποια φλεγμονή

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Θα πρέπει να σας εξετάσει γυναικολόγος - θα μπορούσε να είναι κάποια φλεγμονή ή και απλά ο εαυτός σας.

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko