• STD
  • Submitted on 16/03/2023

Καλησπέρα έκανα θεραπεία για ουρεοπλασμα, και στην επανεξέταση ήταν αρνητικό, παρόλα αυτά μετά τη διακοπή της θεραπείας και ενώ το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, έχω κάποια υγρα που καταλαβαίνω ότι φεύγουν από τον κόλπο σαν νεράκι,και ελαφρώς λευκα, χωρις οσμή Είναι φυσιολογικό, μπορεί να είναι από την αντιβίωση ή να ανησυχήσω; Πρέπει να πάω παλι για εξέταση;

11 specialists answered

  • Ναι αυτό είναι φυσιολογικά υγρασία δεν χρειάζεται να ανησυχείτε

    Savvouras Odysseas

    Gynecologist - Obstetrician

    Palaio Faliro

  • Ναι καλύτερα. Ίσως πρέπει να επισκεφθείτε και τον γυναικολόγο σας

    Δαμηλάκη Σοφία

    Dermatologist - Venereologist

    Marousi

  • Αν είναι αρνητική η καλλιέργεια δεν χρειάζεται κάτι επιλέον. Θα είναι τα φυσιολογικά υγρά σας.

    Andrioti Liliana

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Erythraia

  • καλυτερα να κανεις μια καλλιεργεια

    Mpikos Aristeidis

    Dermatologist - Venereologist

    Evosmos

  • Καλησπέρα σας
    Μπορεί η θεραπεία να ήταν ατελής, να υπάρχει κάποιο άλλο μικρόβιο ή κάποιου είδους ακράτειας. Χρειάζεται επανάληψη του μικροβιολογικού ελέγχου αφού υπάρξει αποχή για 10 μέρες από κάθε είδους αντιβίωση, τοπική και από το στόμα και ίσως και απεικονιστικός έλεγχος της περιοχής με κάποιο υπέρηχο...

    Kakepis Mihalis

    Dermatologist - Venereologist

    Pallini

  • Υποθέτω ότι πήρες προβιοτικα πιθανόν να είναι μυκητιαση

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • Πιθανόν μύκητες και αλλοίωση της χλωρίδας

    Papaioannou Stefanos (Deactivated account)

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Ionia

  • βεβαιως και θα πρεπει να κανει θεραπεια κ ο συντροφος σας

    Παππάς Ασημάκης (Deactivated account)

    Γυναικολόγος - Ενδοσκοπικός Χειρουργός - Μαιευτήρας

    Pefki

  • Καλησπέρα σας, δεν φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Καλησπέρα, συνήθως οι γυναίκες φυσιολογικά στο δεύτερο μισό του κύκλου τους έχουν κάποια αυξημένη ποσότητα υγρών, άοσμα και συνήθως διάφανα έως υπόλευκα. Καλό θα ήταν να απευθυνθείτε στο γυναικολόγο σας για να διαπιστώσει τυχόν κολπίτιδα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea

  • Εαν ειστε σε ημερες ωορρηξιας ενδεχομενως να βλεπετε τη φυσιολογικα αυξημενη διαυγη βλεννη της φασης αυτης κ οχι καποια κολπιτιδα.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria