• Polycystic ovaries
  • Submitted on 05/05/2023

Καλησπέρα σας γενικά ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός τους δύο μήνες τους τελευταίους έχω 1 με 2 μερες καθυστέρησης έχω παρατηρήσει επίσης ότι έχω πολλά Σπυρια με πύον στην πλάτη όπως έχω αρχίσει να βγάζω καο στο πρόσωπο λίγα σπυριά μαζί με μικρές αλλά ελάχιστες τρίχες στο πηγούνι που δεν είχα ποτέ αυτόν τον μήνα ήταν να αδιαθετησω 2 μαϊου και δεν έχω αδιαθετησει ακόμα έκανα εχθές και σήμερα τέστ και είναι αρνητικά επίσης έχω πόνους περιόδου χωρίς περίοδο

6 specialists answered

  • Χρειάζεστε έναν ορμονικό έλεγχο

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Τα συμπτωματα που αναφερατε σχετιζονται με υπερανδρογοναιμια(συχνη στο συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων).Επομενως καλο θα ηταν να κανετε εναν ορμονικο ελεγχο και υπερηχογραφημα προς επιβεβαιωση και αναλογως των συμπτωματων να λαβετε την καταλληλη αγωγη.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Αν εχετε τρικοφιλια πρεπει να κανετε εξετασειε

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Thessaloniki

  • Οι 1-2 μέρες καθυστέρησης δεν θεωρούνται καθυστέρηση ούτε ανησυχητικες. Θα μπορούσατε να κάνετε έναν ορμονολογικό έλεγχο και έναν υπέρηχο. Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που θα μπορούσε να σας καθυστέρησει η περίοδος λίγες μέρες, όπως το άγχος. Η τριχοφυια κ η ακμή παραπέμπει σε πολυκυστικες ωοθήκες. Γιαυτό θα πρέπει να εξεταστείτε.

    Πανά Αντιγόνη

    Gynecologist - Obstetrician

    Ano Touba

  • Γεια σας, θα χρειαστεί μια γυναικολογική εκτίμηση για να αποκλειστεί το σύνδρομο των πολυκυστικών ωοθηκών

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Επισκεφτείτε έναν γυναικολόγο ώστε να σας κάνει ορμονικές εξετάσεις και υπέρηχο για να δείτε μήπως έχετε το σύνδρομο των πολυκυστικών ωοθηκών.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea