• Dental implants
  • Submitted on 25/03/2024

Θελω να βαλω εμφυτευματα αλλα δεν εχω αρκετο οστό υπάρχει λύση

11 specialists answered

  • Υπάρχει λέγεται κατευθύνομενη ιστική αναγέννηση
    Καλό ήταν να επισκεφθείτε έναν ειδικό για να σας εξηγήσει τις εναλλακτικές για εσάς των οστικών μοσχευμάτων

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Chalandri

  • Οστικα μοσχευματα πρωτα και μετα τα εμφυτευματα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Υπαρχουν οστικα μοσχευματα.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Φυσικά κ αι Υπάρχει, είτε με κάθετη ή οριζόντια αύξηση της ακρολοφίας είτε με ανόρθωση του ιγμορείου (SINUS LIFT)

    Παναγόπουλος Νικόλαος

    Dentist

    Marousi

  • Θ ΑΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΟΣΤΙΚΟΥ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΟΣ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Απευθυνθείτε ξανά στον συνάδελφο οδοντίατρο που σας παρακολούθησε για περαιτέρω πληροφορίες ή επισκεφθείτε και κάποιον άλλον οδοντίατρο για μια δεύτερη γνώμη . Ευχαριστώ

    Vasilakis Georgios

    Dentist

    Ierapetra

  • Καλησπέρα σας! Υπάρχουν τρόποι να τοποθετηθούν εμφυτεύματα ακόμα και σε περιοχές με λίγο οστικό υπόστρωμα.

    Χαραλαμπίδης Βασίλης

    Dentist

    Melissia

  • Καλησπέρα σας. Στις περισσότερες περιπτώσεις το οστικό έλλειμμα αντιμετωπίζεται με οστική ανάπλαση κ μοσχεύματα που τοποθετούνται στην περιοχή. Έτσι δημιουργείται το κατάλληλο υπόβαθρο για την τοποθέτηση των εμφυτευμάτων. Σας ευχαριστούμε.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Καλησπέρα σας.Μπορει να γίνει προσπάθεια να μπει ένα μόσχευμα για αναπλήρωση του οστού.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Θα κάνετε μια αξονική τομογραφία για να διαπιστωθεί αν μπορείτε να βάλετε μόσχευμα

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Για να δωσουμε απαντηση θα πρεπει να υπαρχει πανοραμικη ακτινογραφια και αξονικη τομογραφια (cbct) της γναθου που ενδιαφερεστε να τοποθετηθουν τα εμφυτευματα.

    Nikokiri Anastasia

    Dentist

    Zografou