• Panic attacks
  • Submitted on 12/01/2024

Πριν 1.5 χρόνο όπως κοιμόμουνα ξύπνησα για τουαλέτα κ ξαφνικά αρχίζω να καιγωμαι από τον σβέρκο κ άρχισε να προχωρά σε όλο το σώμα..έτρεξα φοβισμένος στην μητέρα μου κ μια που τις λέω τι περνάω γίνετε τόσο έντονο που νόμιζα ότι έτσι πεθαίνει ο άνθρωπος..κάψιμο με βελόνες,τάση ότι ήθελα να κάνω εμετό για να ηρεμήσω,ιδρώτας..πήγα σε ειδικό έκανα θεραπεία μετά από 3 μήνες πάλι τα ίδια σε πιο χαλαρό βαθμό το καψιμο..τώρα κάνω μια άλλη θεραπεία είμαι 4 μήνες ήρεμος αλλά ξαφνικά ένα βράδυ πάλι το ίδιο σύμπτωμα..έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν κοιμαμε καλά γίνονται αυτά πιο συχνά..απλά δεν ξέρω ακόμα εάν είναι κρίσεις πανικού τέτοια συμπτώματα..

5 specialists answered

  • Ενδεχομένως να ειναι συμτωματα γενικευμένου άγχους σε συνδυασμό με πανικό.χρειαζεται αξιολόγηση εκτίμηση από ψυχοθεραπευτη

    Papadopoulos Andreas

    Ψυχολόγος

    Evosmos

  • Μήπως να επισκεφθείτε έναν αιματολόγο ώστε να αποκλείσετε κάποιο πιθανά ιατρικό θέμα?

    Μυλωνά Μαρία

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Neo Psychiko

  • Φαίνεται πως είναι κρίσεις πανικού, αλλά για σιγουριά επισκεφτείτε ειδικό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή, για σιγουριά στη διάγνωση και στις θεραπευτικές δυνατότητες.

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

  • Ούτε εγώ μπορώ να σας πω , ο φόβος που προκαλείται είναι πανικός αλλά το σύμπτωμα που αναφέρεται δεν μπορώ να ξέρω σε τι οφείλεται , σε νευρολόγο έχετε πάει ? , ευχαριστώ

    Karofyllaki Stauroula

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Agios Nikolaos

  • ΠροΘα σας πρότεινα μία θεραπεία που πάει σε βάθος, όπως η ψυχανάλυση, να βρούμε τα αίτια και να επενεφευρετε τη ζωή σας, ώστε να ξαναβρείτε ικανοποίηση.
    Με εκτίμηση,
    Ορέστης Καραμανίδης
    Ψυχαναλυτής-ψυχοθεραπευτήςφανώς, έχετε σωματοποίση το άγχος σας και όλο αυτό θέλει να σας πει κάτι, κάτι να αλλλάξετε.

    Καραμανίδης Ορέστης Βασίλειος

    Ψυχοθεραπευτής - Ψυχαναλυτής

    Pagrati