• Depression
  • Submitted on 10/01/2023

Εδω κ μήνες κάθε μερα κλαίω 3,4 ώρες δυσκολεύομαι να φάω βάζω ένα πιάτο από το πρωί και με το πιρούνι μέχρι το βράδυ με ταΐζω μη πάθω κάτι,ζω μόνη δεν έχω ποιότητα ύπνου, την εμφάνιση μου ακόμα την προσέχω ευτυχώς, έχω ταχυκαρδία συνέχεια

4 specialists answered

  • Γεια σου αγαπητέ, τι προσπάθησες να σε βοηθήσεις;
    Γνωρίζω ότι η θεραπεία EMDR με έναν ψυχολόγο είναι εξαιρετική για αυτό. Κάνω διαλογισμό, ύπνωση, αναπνοή με τους ασθενείς μου και βοηθάει επίσης. Επίσης, βοηθάω τους ανθρώπους να συνδεθούν με την ψυχή τους και το ποιοι πραγματικά είναι. Πιστεύω ότι ήρθαμε στη γη για κάποιο λόγο και όταν δεν χρησιμοποιήσουμε τα ταλέντα μας και δεν κάνουμε αυτά που αγαπάμε και είμαστε φτιαγμένοι να κάνουμε, θα είμαστε δυστυχισμένοι. Αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να γνωρίσουμε τον εαυτό μας, να βρούμε τα πράγματα που αγαπάμε πραγματικά και να κάνουμε πράγματα για να θεραπεύσουμε τον εαυτό μας από το τραύμα.
    ... Read more

    Lessy Angelika

    Life coach

    Palaio Faliro

  • 'Ολα αυτά ακούγονται σαν συμπτώματα κλινικής κατάθλιψης, επίσκεψη σε ειδικό θα βοηθήσει.

    Papamihail Nikolaos

    Psychiatrist

    Chalkida

  • Από ότι μου περιγράφετε έχετε αγχώδεις και καταθλιπτικές εκδηλώσεις, θα πρέπει να επισκεφτείτε ειδικό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή για να σας προταθεί θεραπεία.

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

  • Απευθυνθείτε άμεσα σε ειδικό. Είναι κάτι που σίγουρα μπορεί να αντιμετωπισθεί. Είναι κρίμα να υποφέρετε τόσο για κάτι που φαίνεται αντιμετωπίσιμο.

    Morogiannis Konstantinos

    Ψυχίατρος - Ψυχοθεραπευτής

    Ilisia