• General topics
  • Submitted on 16/04/2023

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΔΗΜΑΤΟΣ ΣΤΑ ΦΛΕΦΑΡΑ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ & ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΥΤΩΝ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΚΑΙ ΣΜΙΚΡΙΝΣΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥΣ .ΕΙΧΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΤΑΝ ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ .ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΧΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ- ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ- ΕΞΩ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ. ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

7 specialists answered

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΟΙΔΗΜΑ ΣΤΑ ΒΛΕΦΑΡΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΠΟΥ ΥΠΟΘΕΤΩ ΕΧΕΤΕ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΑΠΟ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΔΕΛΕΧΗΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΟΓΧΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    NTORA EUTHALIA

    Ophthalmologist

    Nea Ionia

  • Η πλαστική αποκατάσταση των βλεφάρων αποτελεί την λύση εκλογής στην περιπτωσή σας

    Dr. Νασίκας Βασίλειος

    Ophthalmologist

    Larissa

  • Αληθως ο Κυριος!
    Υπαρχει η μεθοδος της αναιμακτης βλεφαροπλαστικης,που μπορει να επαναφερει την συμμετρια στα δυο ματια,μετα ομως απο καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη για να εξαλειφθει πρωτα το γενεσιουργο αιτιο

    Τριανταφυλλίδου Ανναμπέλλα

    Ophthalmologist

    Alimos

  • Καλο ειναι να ελεγξεται το θυρεοειδη σας σε ενδοκρινολογο.

    Καψαλάκη Γεωργαντά Θεοδούλη

    Ophthalmologist

    Neo Psychiko

  • Οι αιτιες οιδηματος βλεφαρων ειναι πολλες.
    Δεν μπορω να σας απαντησω χωρις να σας εξετασω.

    Samiotaki Afroditi

    Οφθαλμίατρος - Παιδοφθαλμίατρος

    Evosmos

  • Καλησπέρα , στο πρόβλημα που αναφέρεστε , Τα οίδηματα μπορούν να έχουν μια βάση αλλεργική , μπορέσει να υπάρχει Ενδοκρινολογικού πρόβλημα , επίσης τοπικά μετανάστευση λίπος από το πισο μέρος στο κογχο και να εμφανίστουν σαν σακούλες και πρήξιματα
    Ευχαριστώς να σας κάνουμε μια εκτίμηση όποτε θέλετε

    Φιλίπ Γκαμπριέλα Μόνικα

    Ophthalmologist

    Plaka

  • Καλησπέρα Αληθώς Ανέστη
    Υπάρχουν καινούριες θεραπείες με το PlexR για τα Βλεφαρα , θα πρέπει όμως να τα δούμε από κοντά

    Lakidis Vasilis & Synergates

    Ophthalmologist

    Thessaloniki