• Menopause
  • Submitted on 04/01/2023

Μπήκα στην εμυνοπαυση σαράντα τριών ετών. Δηλαδή πριν έντεκα χρόνια Από τότε όλα καλά. Συμπτώματα καθόλου. Πριν από τρεις μέρες είδα λίγο αίμα. Έβαλα σερβιετακι αλλά δεν ξαναείδα.

21 specialists answered

  • Χρειάζεται άμεσος γυναικολογικός έλεγχος

    Ρετσιάνης Θωμάς

    Gynecologist - Obstetrician

    Larissa

  • Καλησπερα. Δε θα επρεπε να εχετε αιμα μετα απο τοσα χρονια στην εμμηνοπαυση. Εκτος αν υπηρξε καποιος τραυματισμος πχ κατα τη διαρκεια σεξουαλικης επαφης. Ο,ως ειναι οπωσδηποτε απαραιτητο να κανετε εναν γυναικολογικο ελεγχο για να αποκλειστουν σοβαρα παθολογικα αιτια

    Iliopoulou Amalia

    Endocrinologist

    Kolonaki

  • Η εμφάνιση αίματος στην εμμηνόπαυση δεν είναι φυσιολογική. Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με γυναικολογο και να εξεταστείτε

    Nikolaidou Marilia

    Gynecologist - Obstetrician

    Piraeus

  • Ύποπτο! Να απευθυνθείτε άμεσα σε γυναικολόγο!!!!

    Mpagiokos Vasileios

    Gynecologist - Obstetrician

    Ampelokipoi

  • Καλό θα ήταν να σας δει ο/η γυναικολόγος σας.

    Paparodis Rodis

    Endocrinologist

    Patras

  • εξέταση και υπέρηχος επιβάλλεται

    Papaioannou Stefanos (Deactivated account)

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Ionia

  • Να κανετε εναν υπερηχο σε γυναικολογο οπωσδηποτε

    Lili Eleutheria

    Gynecologist - Obstetrician

    Evosmos

  • ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΔΟΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑ

    Rotas Mihalis

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Smirni

  • καλο θα ηθαν να πατε σε ενα γυναικολογο και μετα μποροθμε να κανοθμε εξετασεισ για ορμονεσ

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Thessaloniki

  • Είναι απαραίτητο να γίνει γυναικολογική εκτίμηση.

    Anamaterou Hrysanthi

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Marousi

  • Θα πρέπει να γίνει σίγουρα ένα γυναικολογικό υπερηχογράφημα, να ληφθεί καλό ιστορικό και πολύ πιθανώς να απαιτηθεί απόξεση για ιστολογική μελετη. Δεν θα έπρεπε να δείτε αίμα μετά από τόσο καιρό.

    KARAKALPAKIS DEUKALION

    Gynecologist - Obstetrician

    Ampelokipoi

  • χρειάζεται αμεσα εξεταση και υπέρηχο

    Kohiadakis Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilioupoli

  • Θα χρειαστεί να δείτε έναν γυναικολόγο για να γίνει μια υπερηχογραφική εξέταση

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Η κολπική αιμόρροια στην εμμηνόπαυση δεν είναι φυσιολογική και πρέπει να εξεταστείτε οπωσδήποτε.

    Katsandris Leonidas

    Gynecologist - Obstetrician

    Glyfada

  • Καλημέρα σας. Οποιαδήποτε ύπαρξη κολπικής αιμόρροιας μετά από 12 μήνες χωρίς περίοδο χρήζει διερεύνησης. Θα χρειαστεί να γίνει ένας γυναικολογικός έλεγχος με υπερηχογράφημα και αναλόγως των ευρημάτων να χρειαστεί περαιτέρω διερεύνηση.

    Mpoutas Ioannis

    Gynecologist - Obstetrician

    Ampelokipoi

  • Μπορει να μην σημαινει και τιποτα. Εξαρταται απο που ηρθε το αιμα..καντε μια επισκεψη σε γυναικολογο, ενα υπερηχογραφημα ειναι απαραιτητο.

    Ntokolas Dimitrios

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Filadelfia

  • Χρειάζεται να επισκεφτείτε ένα γυναικολόγο να σας εξετάσει και πρέπει να γίνει ένα διακολπικό υπερηχογράφημα άμεσα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea

  • Θα πρέπει να δείτε γυναικολόγο ώστε να πραγματοποιήσει γυναικολογική εξέταση καθώς και υπερηχογράφημα.

    Καρτσιούνης Βασίλειος

    Gynecologist - Obstetrician

    Pylaia

  • Θα πρέπει να γίνει γυναικολογικός έλεγχος καθώς και υπερηχογραφηκος έλεγχος.

    Mihalatos Spuros

    Gynecologist - Obstetrician

    Platia Victorias

  • Αγαπητή μου κυρία, οι πληροφορίες που παραθέτετε ειναι ελλείπεις για να μπορέσει κάποιος γιατρος να σας απαντήσει.
    Οποτε το καλυτερο ειναι να μιλήσετε με τον γυναικολόγο σας που ξέρει και το ιστορικο σας.
    Οποία άλλη απάντηση απ’εδω ειναι στο περίπου….

    Argyrakis Kostantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Marousi

  • Αν ξανασυμβεί να εξεταστείτε

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki