• Aponeurosis
  • Submitted on 26/03/2024

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω. Έκανα απονεύρωση, αλλά ο οδοντίατρος έβαλλε μια ρίζα μόνο οι άλλες δύο δεν βγαίνουν. Μου είπε να το κάνω εξαγωγή. Θέλω να μου πείτε αν γίνεται κάτι άλλο σε αυτή την περίπτωση να βγουν οι ρίζες ίσως με μια μικρό επέμβαση από γναθοχειρουγο η οδοντίατρο.

10 specialists answered

  • συμβουλευτείτε πριν κάνετε οτιδήποτε κ έναν ειδικό ενδοδοντιστή

    Παναγόπουλος Νικόλαος

    Dentist

    Marousi

  • ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΕΝΔΟΔΟΝΤΙΣΤΗ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Επισκεφτείτε ειδικό ενδοδοντολόγο. Αν δεν μπορεί να το κάνει και αυτός κάντε εξαγωγή.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Καλο θα ηταν να προσπαθησει και καποιος αλλος ειδικος να το απονευρωσει πριν την εξαγωγη του.

    Ragkou Vasiliki

    Dentist

    Pagrati

  • Καλησπέρα σας. Πριν προβείτε σε εξαγωγή του δοντιού, θα μπορούσατε να ζητήσετε την γνώμη ενός ενδοδοντιστή (ενδοδοντολόγου). Ίσως να υπάρχει τρόπος προσπέλασης των άλλων δύο ριζών κ να παραμονής του δοντιού στον φραγμό .Αν όχι υπάρχει κ η λύση της ακροριζεκτομης, ή ριζεκτομης, όπου πάλι παραμένει το δόντι λειτουργικό απλά με πιθανόν μειωμένο χρόνο ζωής. Σας ευχαριστούμε.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Μπορεί να γίνει διχοτόμηση υπό προϋποθέσεις

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Πρέπει να απευθυνθείτε , σε ενδοδοντιστή. Την καλησπέρα μου.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • Καλησπέρα σας! Η παραπομπή σε κάποιο ειδικό Ενδοδοντολόγο είναι μια αρχή πριν φτάσετε στη λύση της εξαγωγής.

    Χαραλαμπίδης Βασίλης

    Dentist

    Melissia

  • Να βρείτε Ενδοδοντιστη οδοντίατρο.

    Mouroutsos Asimakis

    Dentist

    Marousi

  • Κανονικα θα επρεπε να μπορεσει να απονευρωσει ολες τις ριζες.ισως πρεπει να απευθυνθειτε σε καποιον ειδικο κ αν κρινει κ αυτος οτι δεν θεραπευονται κ οι τρεις ριζες τοτε ας προχωρησει σε εξαγωγη.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli