• Dental filling
  • Submitted on 05/08/2023

Kalhspera apo tin aristeri meria dipla apo to kinodonta exw ena donti pou exei kanei tripa stin mesh alla exei xoristi to dodi kai exoun gini san na einai duo dontia ti prepei na kanw

15 specialists answered

  • Χρειαζεται εξεταση.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Καλησπέρα. Ετσι όπως το περιγραφετε το δόντι σας είναι για εξαγωγή. Θα πρέπει να ελεγχθεί από κάποιον συνάδελφο

    Tsagkari Nefeli

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Agios Dimitrios

  • Να το δει κάποιος Οδοντιατρος

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Θα πρέπει να επισκεφθείτε άμεσα τον οδοντίατρο για να το αξιολογήσει, γιατί πιθανόν να προκληθεί οξεία φλεγμονή του νεύρου του δοντιού, η λεγόμενη πολφίτιδα, η οποία είναι ιδιαίτερα επώδυνη.

    Αλεξόπουλος Αριστείδης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Agios Dimitrios

  • Αν αυτο το καταγμα εχει διχασει τις ριζες(δυο ριζες εχει το συγκεκριμενο δοντι-ειναι ο πρωτος προγομφιος)τοτε δεν μπορει να γινει τιποτα αλλο περαν της εξαγωγης..

    Μπουμπούνας Εμμανουήλ

    Dentist

    Kavala

  • Να γίνει κλινικός έλεγχος και διάγνωση του προβληματος

    Antoniou Panagiotis (Deactivated account)

    Dentist

    Trikala

  • Πολυ πιθανον να εχει υποστει καταγμα το δοντι κ να χρειαζεται εξαγωγη.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλησπέρα. Θα πρέπει να επισκεφτείτε τον οδοντίατρο άμεσα να εκτιμήσει αν το δόντι μπορεί να αποκατασταθεί ή αν πρέπει να εξαχθει

    Ανθή Στεργίου

    Dentist

    Nea Smirni

  • Από την περιγραφή σας με επιφύλαξη μπορώ να πω ότι μάλλον έχετε κάταγμα δοντιου. Αναλόγως της έκτασης του καταγματος θα είναι και η αντιμετώπιση του. Μπορεί να γίνεται ανασύσταση ( χτίσιμο) ή και να χρειαστεί εξαγωγή

    THeodorakelli Anastasia

    Dentist

    Galatsi

  • Πιθανότατα ατελές κάταγμα θέλει ακτινογραφία αν μπορεί να γίνει απονεύρωση

    Μπομπότας Δημήτριος

    Dentist

    Agia Paraskevi

  • Καλησπέρα σας, σίγουρα πρέπει να θεραπευτεί το δόντι σας.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • Προφανώς έχει κάταγμα
    Πλήρης κλινικός και ακτινογραφικος έλεγχος

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • σε καθε περιπτωση θα πρεπει να επισκεφτειτε τον οδοντιατρος σας

    Mourtzinos Nikos

    Dentist

    Acharnes

  • Καλησπερα σας.Κρινοντας απο τα λεγομενα σας ,μαλλον προκειται για επιμηκες καταγμα της ριζας,οποτε ,εφοσον ισχυει αυτο,θα χρειαστει εξαγωγη.
    Ωστοσο,μια κλινικη αξιολογηση απο κοντα και με ακτινογραφια,μπορει να πιστοποιηθει αν οντως προκειται για επιμηκες καταγμα της ριζας ή για ενα απλο καταγμα της μυλης του δοντιου

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Η περίπτωσή σας ακούγεται προχωρημένη. Δεν πονάτε; Κουνιέται κάποιο τμήμα; Θα συμβούλευσα άμεσα στον οδοντίατρό σας για κλινική και ακτινογραφική εξέταση και μετέπειτα την ενδεδειγμένη θεραπεία. Η απάντηση εξ αποστάσεως είναι ιδιαίτερα επισφαλής.

    Siarampi Niki

    Dentist

    Chaidari