• Gingivitis - periodontitis
  • Submitted on 17/04/2024

Πώς αντιμετωπίζεται η περιοδοντίτιδα και πώς γίνεται η λεύκανση των δοντιών;

7 specialists answered

  • Περιοδοντίτιδα αντιμετωπίζεται με περίοδο και θεραπεία η λεύκανση γίνεται με συστήματα λεύκανσής το καλύτερο είναι συνδυαστικά με σύστημα που εφαρμόζουμε στο ιατρείο και είναι πιο δυνατό και στη συνέχεια με υλικό λεύκανση στο οποίο χρησιμοποιείται εσείς στο σπίτι σε νάρθηκακια που κατασκευάζει ο τεχνίτης μετά από μετρό που κάνουμε στο ιατρείο

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Με καλη στοματικη υγιεινη κ βαθυ καθαρισμο με εργαλεια χειρος περα απο υπηρηχους.αν επιμενει μπορουμε να επεμβουμε κ χειρουργικα.ακομα υπαρχει η δυνατοτητα χρησης του laser. η λευκανση γινεται ειτε στο ιατρειο ειτε σπιτι με ειδικα μασελακια.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Με τα ανάλογα θεραπευτικά πρωτοκόλλα, ανάλογα με την περίσταση*ασφαλώς δεν μπορούν να αναλυθούν εδώ, πρέπει να μιλήσετε με τον/την γιατρό σας.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • Με καθαρισμο των δοντιων και περιοδοντικη αποξεση των ουλων για την περιοδοντιτιδα,ενω η λευκανση γινεται με μασελακια που φτιαχνει ο οδοντιατρος και λευκαντικα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Με ριζική απόξεση με αναισθησία. Με ειδικά λευκαντικά υλικά που έρχονται σε επαφή με το δόντι στο ιατρείο ή στο σπίτι.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Καλησπέρα σας.
    Η περιοδοντίτιδα αντιμετωπίζεται με μηχανικά μέσα κει με χειρουργικές μεθόδους, σε πιο σοβαρές μορφές της.
    Η λεύκανση γίνεται είτε στο ιατρείο με laser ή στο σπιτι με ειδικούς νάρθηκες.
    Αν επιθυμείτε καλέστε στην κλινική μας για να εκτιμήσω από κοντά το πρόβλημα σας.

    Με εκτίμηση,

    Νίκος Μάρκου

    Markou Nikos

    Periodontist

    Platia Mavili

  • Με απομακρυνση τοπικου μικροβιακου παραγοντα απο τον γιατρο και εφαρμογη αποτελεσματικης στοματικης υγιεινης απο τον ασθενη.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia