• Herniated Disc
  • Submitted on 27/03/2024

Καλή σας ημέρα είναι 33 χρωνων και έχω 2δω και πολλά χρόνια με της δυσκοκηλες μου τον τελευταίο καιρό με πιάνει συνεχεια ξεκινάει με ένα δάγκωμα στην μέση να μην μπορώ να σταθώ όρθια και μετά με ρίχνει τελειως για καμία 10μερες πράγματικα θα ήθελα να κάνω χειρουργείο να μην υποφέρω πια και είναι κ η δουλειά μου ορθοστασία και βάρη το θέμα μου είναι ότι δεν έχω κάνει παιδάκι ακόμα και είμαι σε προσπάθεια αν κάνω επέμβαση θα μπορέσω να κάνω παιδάκι μετά ανχωνομαι και μετά από πόσο καιρό από την επέμβαση θα μπορούσα να ξεκινήσω για να κάνω παιδακι

3 specialists answered

  • Παιδάκι μπορείτε να κάνετε ανεξάρτητα από την επέμβαση , ας το που ενδεχομένως να χρειαστεί να προσέξετε στο τελευταίο τρίμηνο της κύησης ανε το καλό μείνετε έγκυος, είναι το σωματικό βάρος κ η δραστηριότητα.
    Το κύριο θέμα βέβαια στην περίπτωση σας είναι ΑΝ πραγματικά χρειάζεται να χειρουργηθείτε στη μέση , το οποίο θα το συναποφασισετε με το γιατρό που σας παρακολουθεί

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Orthopaedic - Orthopaedic Surgeon

    Evosmos

  • Θα έλεγα να χειρουργηθείτε και σε 1 μήνα να ξεκινήσετε προσπαθειες

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Thessaloniki

  • Εξαρτάται απο την πάθηση και το είδος του χειρουργείου.

    Metaxas Nikolaos

    Neurosurgeon

    Nea Smirni