• Αυχενικό σύνδρομο
  • Υποβλήθηκε 18/04/2024

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΣΚΕΚΤΟΜΗΣ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΤΑ ΙΣΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΖΩ ΜΕ ΠΟΝΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ. ΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΗ. ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΒΟΗΘΑΝΕ. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ

7 ειδικοί απάντησαν

  • Άσκηση κ βελονισμό.σας τα λέω χωρίς να γνωρίζω ανάλυτικα το ιστορικό σας

    Αθανασιάδου Σοφία

    Φυσικοθεραπευτής

    Αιγάλεω

  • Μιλήστε με ορθοπαιδικό ο οποίος πρέπει να κάνει κλινική εξέταση και πολύ πιθανό να χρειαστείτε φυσικοθεραπεία

    Manualphysiotherapy

    Φυσικοθεραπευτής

    Γλυφάδα

  • Καλησπέρα σας! Για να σας βοηθήσει κάποιος πρέπει να σας εξετάσει αναλυτικά για να δει γιατί προκαλείται ο πόνος και κατόπιν να σας εξηγήσει και μαζί να προσπαθήσετε να επαναφέρετε το σώμα στο φυσιολογικό του. Πέρα απόντα οποία μηχανήματα - μαλαξεις κλπ προφανώς θα χρειαστείτε και κάποιο ασκησιολόγιο.Αφου τα αντιφλεγμονώδη δεν σας βοηθήουν σταματήστε τα , πιθανότατα δεν υπάρχει φλεγμονή! Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο καλή συνέχεια και περαστικά σας!

    Παπαστρατής Ηλίας

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμπελόκηποι

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ! ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΣΚΕΚΤΟΜΗΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ? ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΩΝ ΑΣΚΗΣΕΩΝ

    Κεμερίδου Αικατερίνη

    Φυσικοθεραπευτής

    Νέα Ιωνία

  • Κατ αρχάς δε διευκρινίζετε αν οι πόνοι αυτοί είναι αποτέλεσμα τραυματισμού νεύρων ΠΡΙΝ την εγχείρηση ή αν εμφανίστηκαν μετά.
    Αν πρόκειται για κάποια χρόνια νευροπάθεια πάντως , ίσως ωφεληθείτε από κάποια επίσκεψη σε ιατρείο πόνου .

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Στην περίπτωση σας μόνο η σωστή φυσικοθεραπεία και αποκατάσταση μπορεί να σας βοηθήσει τίποτε άλλο

    Βογιατζής Χαρίλαος

    Φυσικοθεραπευτής

    Θεσσαλονίκη

  • Βέβαια ένα επανέλεγχο της σπονδυλικής στήλης, αν δεν έχετε ήδη κάνει. Από εκεί και πέρα, ο χρόνιος πόνος αντιμετωπίζεται τόσο με ψυχολογική υποστήριξη όσο και με ενέσιμη, φαρμακευτική αγωγή (στοχευμένες ενέσεις, π.χ. με τοπικά αναισθητικά). Περαστικά σας!

    Πετρουτσάς Ιάσων

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Βούλα