• Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα (ΣΜΝ)
  • Υποβλήθηκε 16/03/2023

Καλησπέρα έκανα θεραπεία για ουρεοπλασμα, και στην επανεξέταση ήταν αρνητικό, παρόλα αυτά μετά τη διακοπή της θεραπείας και ενώ το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, έχω κάποια υγρα που καταλαβαίνω ότι φεύγουν από τον κόλπο σαν νεράκι,και ελαφρώς λευκα, χωρις οσμή Είναι φυσιολογικό, μπορεί να είναι από την αντιβίωση ή να ανησυχήσω; Πρέπει να πάω παλι για εξέταση;

11 ειδικοί απάντησαν

  • Ναι αυτό είναι φυσιολογικά υγρασία δεν χρειάζεται να ανησυχείτε

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Ναι καλύτερα. Ίσως πρέπει να επισκεφθείτε και τον γυναικολόγο σας

    Δαμηλάκη Σοφία DS Clinic (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Μαρούσι

  • Αν είναι αρνητική η καλλιέργεια δεν χρειάζεται κάτι επιλέον. Θα είναι τα φυσιολογικά υγρά σας.

    Ανδριώτη Λιλιάνα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ερυθραία

  • καλυτερα να κανεις μια καλλιεργεια

    Μπίκος Αριστείδης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Εύοσμος

  • Καλησπέρα σας
    Μπορεί η θεραπεία να ήταν ατελής, να υπάρχει κάποιο άλλο μικρόβιο ή κάποιου είδους ακράτειας. Χρειάζεται επανάληψη του μικροβιολογικού ελέγχου αφού υπάρξει αποχή για 10 μέρες από κάθε είδους αντιβίωση, τοπική και από το στόμα και ίσως και απεικονιστικός έλεγχος της περιοχής με κάποιο υπέρηχο...

    Κακέπης Μιχάλης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Παλλήνη

  • Υποθέτω ότι πήρες προβιοτικα πιθανόν να είναι μυκητιαση

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Πιθανόν μύκητες και αλλοίωση της χλωρίδας

    Παπαϊωάννου Στέφανος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ιωνία

  • βεβαιως και θα πρεπει να κανει θεραπεια κ ο συντροφος σας

    Παππάς Ασημάκης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Ενδοσκοπικός Χειρουργός - Μαιευτήρας

    Πεύκη

  • Καλησπέρα σας, δεν φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλησπέρα, συνήθως οι γυναίκες φυσιολογικά στο δεύτερο μισό του κύκλου τους έχουν κάποια αυξημένη ποσότητα υγρών, άοσμα και συνήθως διάφανα έως υπόλευκα. Καλό θα ήταν να απευθυνθείτε στο γυναικολόγο σας για να διαπιστώσει τυχόν κολπίτιδα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Εαν ειστε σε ημερες ωορρηξιας ενδεχομενως να βλεπετε τη φυσιολογικα αυξημενη διαυγη βλεννη της φασης αυτης κ οχι καποια κολπιτιδα.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά