• Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα (ΣΜΝ)
  • Υποβλήθηκε 18/04/2024

Γεια σας, Μετά την πρώτη σεξουαλική επαφή με την καινούρια σύντροφό μου, εμφανίστηκαν συμπτώματα όπως ενόχληση στην ουρήθρα και κατά την ούρηση, η ουρήθρα έβγαζε κάποιες φορές κάτι σαν πύον, και το σπέρμα μετά από κάθε σεξουαλική επαφή έβγαινε με το ζόρι και ήταν σαν αραιωμένο με κάποιο άλλο υγρό... Στη πρώτη επαφή με την σύντροφό μου είχα παρατηρήσει μια περίεργη οσμή... Παρέπεμπε σε κολπίτιδα... Έκανε εξετάσεις και πραγματικά είχε, και της βρήκε ουρεοπλασμα... Μας χορήγησε vibramicin για 8 ημέρες βράδυ πρωί... 1)Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι άλλο;;; Να το τσεκαρω περαιτέρω;; 2) Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήθηκε μεγαλύτερο πρόβλημα γιατί καθυστέρησε πολύ να πάει στο γιατρό ώστε να έχουμε διάγνωση και εγώ δεν πήγα καθόλου;;; Σας ευχαριστώ πολύ!!!

2 ειδικοί απάντησαν

  • ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΚΑΛΛΕΙΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΧ GARDENELA
    KΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΙΑ Κ/Α ΟΥΡΩΝ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΠΑΦΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ
    ΚΑΙ 8 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ 12 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ

    Ζαφειρίου Αφροδίτη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Μυτιλήνη

  • Καλησπέρα, καλό θα ήταν να επισκεφτείτε κι εσείς έναν ουρολόγο ώστε να κάνετε μία καλλιέργεια ουρηθρικού εκκρίματος και να λάβετε κατάλληλη θεραπεία.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα