• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 27/04/2023

ΣΥΧΝΟ-ΟΥΡΙΑ, ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΛΑΡΙΣΙΝΤ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

19 ειδικοί απάντησαν

  • Αρχικά μην λάβετε κάποια αντιβιοτική αγωγή χωρια να εξεταστείτε πρώτα. Μπορεί και ο/η γυναικολόγος να σας γράψει τις εξετάσεις καθώς και να ελέγξει την πιθανότητα ύπαρξης και κολπιτιδας που μπορεί τυχόν να συνυπάρχει!Αντιβιωση μόνο βάση αντιβιογραμματος.

    Παυλίδη Όλγα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Αυτά που περιγράφετε είναι συμπτώματα ουρολοίμωξης. Θα χρειαστεί να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλό είναι να επισκεφτείτε Ουρολόγο από την στιγμή που πρόκειται για το ουροποιητικό σας. Ο γυναικολόγος ασχολείται με το αναπαραγωγικό σύστημα της γυναίκας

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Ουρολογος είναι ο ιατρος που πρέπει να επισκεφθείτε

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Πιθανή κυστίτιδα, να απευθυνθείτε σε παθολόγο.

    Μπίλιου Σμαράγδα

    Παθολόγος

    Δάφνη

  • Καλημέρα,
    ο ειδικός είναι ο Ουρολόγος

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • ΝΑ ΣΑς ΔΕΙ ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΥΣΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Πρέπει να κάνετε μια γενική και καλλιέργεια ούρων. Μπορείτε να πάτε σε γυναικολόγο ή ουρολογο.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Το πιθανότερο ειναι ότι πρόκειται για ουρολοιμωξη και πιθανότατα κυστιτιδα. Πρέπει να γίνει γενική και καλλιέργεια ούρων και να λάβετε αντιβιοτική αγωγή. Μπορεί να σας κατευθύνει γυναικολόγος ή ουρολόγος.

    Κατσανδρής Λεωνίδας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Γλυφάδα

  • Η σωστη διαδικασια ειναι να κανετε καλλιεργεια ουρων με αντιβιογραμμα και βαση αυτου να λαβετε τη σωστη αγωγη.Εαν υπαρχει παραλληλα κ κολπικη ενοχληση θα συμπληρωσετε και με καλλιεργεια κολπικου επιχρισματος.Μπορειτε να απευθυνθειτε τοσο σε γυναικολογο οσο και σε ουρολογο για την παραπανω κλινικη εικονα.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Ο ειδικός γιατρός είναι ο Ουρολογος και claricid θα πάρετε τζάμπα .

    Σαρδαρίδης Φιλάρετος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Πολίχνη

  • Γιατι να παρετε Klaricid, ειστε γιατρος και ξερετε τι πρεπει να παρετε. Το Klaricid δεν ειναι για το ουοποιητικο. Και πως θα παρετε αντιβιωτικο χωρις ιατρική συνταγη. Δεν ξερετε οτι απαγορευεται? Οποιοσδηποτε γιατρος ακομα και παθολογος μπορει να σας βοηθησει

    Ηλιάδου Ελισάβετ

    Παθολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για λοίμωξη ουροποιητικού ,θα πρέπει αρχικά να κάνετε μια γενική ούρων για να δουμε αν υπάρχουν πυοσφαιρια ,σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να γίνει καλλιέργεια ούρων με αντιβιογραμμα και να ξεκινήσετε εμπειρική αγωγή για λοίμωξη ουροποιητικού .

    Σακοράφα Χριστίνα

    Παθολόγος

    Μαρούσι

  • Ο ειδικός γιατρός είναι ουρολόγος και το klaricid δεν ενδείκνυται στις ουρολοιμώξεις

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Να κάνετε καλλιέργεια ούρων,klaricid ποτέ

    Dr. Σπανακάκη - Ραινάχερ Άντρεα

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παλαιό Φάληρο

  • Για τα συμπτώματα που έχουν σχέση με την ουροδόχο κύστη, αρμόδιος ιατρός είναι ο ουρολόγος. Το κλαρισιντ δεν ενδείκνυται για κανένα πρόβλημα του ουροποιητικού, όποτε μην το πάρετε άσκοπα.

    Λάττας Γεώργιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Χολαργός

  • Καλησπέρα σας. Τα συμπτώματα που περιγράφεται όντως μοιάζουν με αυτά της ουρολοίμωξης. Θα μπορούσατε να κάνετε μια γενική και μια καλλιέργεια ούρων και με τα αποτελέσματα να συμβουλευτείτε είτε έναν γυναικολόγο είτε έναν ουρολόγο για να σας χορηγήσει το κατάλληλο αντιβιοτικό. Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος να λάβετε αγωγή χωρίς να έχετε μιλήσει με κάποιο γιατρό πριν αφού η αυτοθεραπεια πολλές φορές οδηγεί σε λανθασμένη ή ελλιπή θεραπεία με αρνητικά αποτελέσματα για την υγεία. Προφανώς μην γνωρίζοντας το ιατρικό ιστορικό σας η ουρολοίμωξη που ανέφερα πιο πανω είναι μόνο μια πιθανότητα και δεν αποτελεί διάγνωση εκ μέρους μου. Σας εύχομαι περαστι... Διάβασε περισσότερα

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Το klarycid είναι για λοιμώξεις αναπνευστικό κάνε μια Γ. Ούρων

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Γυναικολόγος ή Ουρολόγος, είναι πολύ πιθανό να έχετε Ουρολοίμωξη.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα