• Λεύκανση δοντιών
  • Υποβλήθηκε 20/02/2024

Καλησπέρα ξεκίνησα λεύκανση με μασελάκια στο σπίτι, ειμαι στην 6η μερα, δεν υπάρχει καμία διαφορά στο σπίτι. 1 εβδομάδα πριν ξεκινησω τη λευκανση, έκανα καθαρισμο δοντιων, οποτε δεν φταιει αυτο. Τα δοντια μου ειναι αρκετα σκουρουτσικα οπως ειπε και η γιατρος και μου ειπε οτι αφου περασουν οι 15 μερες θα δει μηπως κανουμε κανενα 20λεπτο λευκανση στο ιατρειο. Αν δω οτι με τα μασελακια δεν υπαρχει διαφορά, τί μου προτείνετε να κανω για να δω διαφορά στο χρώμα των δοντιών? ευχαριστώ.

9 ειδικοί απάντησαν

  • Ακολουθήστε τις οδηγίες της οδοντίατρου Κάποιοι τύποι αδαμαντίνης λευκαίνουν πολύ δύσκολα μπορεί να Είστε σε αυτή την κατηγορία

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Το πιθανοτερο ειναι τοτε οτι δεν μπορει να γινει κατι παραπανω με την λευκανση,καθως η παστα των δοντιων σας δεν ανταποκρινεται στα λευκαντικα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Η γιατρος εχει καλυτερη εικονα ,ισως χρειαστει να το παρακολουθησετε για μερικες ημερες ακομα.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Να κάνετε και την συνεδρία στο ιατρείο που σας προτείνει η οδοντίατρος. Δεν ανοίγουν όλα τα δόντια με τον ίδιο Ρυθμό. Θα ανοίξουν όμως! Μην αγχώνεστε

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Η λεύκανση στο σπίτι είναι μακροχρόνια διαδικασία για να έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Η λεύκανση στο ιατρείο χρειάζεται εξαιρετική προσοχή από τον θεράποντα. Προσοχή.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Εγω θα ξεκινουσα με λευκανση στο ιατρειο ωστε να ενεργοποιηθει η λευκανση των δοντιων και μετα θα συνεχιζα με τα μασελακια στο σπιτι για τη σταθεροποιηση του αποτελεσματος.Καλο ειναι να γινει ενα πληρες 40 λεπτο με ενα υλικο που ενεργοποιειται με φως τυπου λεντ.(μπλε φως)

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Προσωπικά κάνω λεύκανση πρώτα στο ιατρείο και μετά αν χρειαστεί στο σπίτι

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Συμφωνω με τη συναδελφο. Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα