• Ίωση Γρίπη Κρυολόγημα
  • Υποβλήθηκε 08/05/2024

Η μικρή μου ενώ είναι εδώ και δυο μήνες την μια ίωση μετά την άλλη το Σάββατο χωρίς να κάνει πυρετό χωρίς τίποτα εμφάνισε σε όλο της το σώμα από το λαιμο μέχρι τις πατούσες κάτι σαν αιφνίδιο εξάνθημα ! Φοβηθηκα για αλεργεια αλλά η παιδίατρος μας είπε μάλλον κοξακι ! Το κοξάκι δεν κάνει πυρετό και δεν έχει σπυθουρακια σαν φουσκάλες;και επεισης έχει κάνει λίγα ακροάστηκα αλλά δεν την ενοχλεί λέει ούτε αυτό δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα!

3 ειδικοί απάντησαν

  • Δεν αναφέρετε την ηλικία του παιδιού σας
    Στις ιογενης λοιμώξεις τα μέτρα που λαμβάνονται είναι κυρίως υπστηρικτικα

    Βλαδίκας Κ Αναστάσιος

    Παιδίατρος

    Έδεσσα

  • ΤΟ ΕΞΑΝΘΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΥΡΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ.Η ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΝΗΣΜΟ.ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ.

    Βασιλειάδης Παναγιώτης

    Παιδίατρος

    Βέροια

  • Έτσι ειναι

    Τρίμης Γεώργιος

    Παιδίατρος