• Εξαγωγή φρονιμίτη
  • Υποβλήθηκε 19/03/2024

Καλησπέρα 27 του μήνα έχω ραντεβού για εξαγωγή φρονιμητων αλλά 29 του μήνα έχω ραντεβού για τεστ παπ, θα επηρεάσει κάπου η εξαγωγή και έπειτα αντιβίωση τα αποτελέσματα; Να μετακίνησω το τεστ για άλλη ημερομηνία η θα είναι όλα εντάξει;

11 ειδικοί απάντησαν

  • Καλημέρα σας. Η επίσκεψη σας στο γυναικολόγο δε χρειάζεται αλλαγή. Το τεστ ΠΑΠ δεν επηρεάζεται από την εξαγωγή και τη χορήγηση αντιβίωσης.

    Τσιλίκη Μαρία - Ελένη

    Οδοντίατρος

    Ιωάννινα

  • Θα σας ελεγα να ρωτησετε τον γυναικολογο σας πρωτα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλημερα,η αντιβιωση για τον φρονιμητη δεν επηρεαζει τα αποτελεσματα του τεστ παπ.

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Καλησπέρα σας, θα πρέπει να ρωτήσετε τον γυναικολόγο σας για το θέμα της αντιβίωσης. Η εξαγωγή δεν επηρεάζει καθόλου.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Πετρούπολη

  • Δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • δεν σχετιζονται

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Εξαρταται απο την εξαγωγη ,παντως αρμοδιος να απαντησει ειναι ο γυναικολογος σας και πρεπει να ενημερωθει για τις οδοντιατρικες εργασιες που θα προηγηθουν.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Καλησπέρα σας. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα,αλλά αν είναι εύκολο καλύτερα να το μετακινήσετε.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Αν γίνει κάποια καλλιέργεια με το τεστ Παπ, ίσως η αντιβίωση να επηρεάσει λίγο. Καλύτερα να ρωτήσετε τον γυναικολόγο σας

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Το τεστ παπ δεν θα επηρεαστεί, καλό θα ήταν όμως να κάνετε την εξέταση μετά την αντιβιωση ώστε αν έχει προκύψει μυκητίαση να φανεί στην εξέταση σας.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα