• Δισκοκήλη
  • Υποβλήθηκε 24/09/2023

Καλησπερα σας εκανα χειρουργειο στη μεση να αφαιρεθει το σπασμενο κομματι που υπηρχε και ακουμπουσε στη ριζα και ειχε αφορητους πονους και δεν μπορουσα να περπατησω. Αντί ομως να αφαιρεσει το κομματι εκανε διανειξη εκανα το χειρουργειο για 20 μερες ημουν καλα μετα ξαναρχισαν οι πονοι με γεμισε φαρμακα χωρις αποτελεσμα τωρα αρχισε να ποναει και το αριστερο και δεν μπορω να περπατησω στη 3 μαγνητικη που εκανα βρεθηκε αιματωμα και ενα κομματι σπασμενο ηθελα τη βοηθεια σας που να παω για να βοηθηθω; σας ευχαριστω

4 ειδικοί απάντησαν

  • Χρειάζεται να απευθυνθείτε σε νευροχειρουργό.

    Τζώρτζη Παρασκευή

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αγία Παρασκευή

  • Αγαπητή κυρία, αγαπητέ κύριε,

    με βάση όλα όσα περιγράφετε φαίνεται ότι μετά το χειρουργείο η καταστασή σας επιδεινώθηκε. Κατά τη γνώμη μου είναι σημαντικό να έχετε άμεσα εκτίμηση από ειδικό ιατρό για να συζητηθούν όλες οι θεραπευτικές δυνατότητες που υπάρχουν στην περίπτωση σας. Είναι σημαντικό να μην υπάρξει νευρολογική επιδείνωση, ιδιαίτερα να μην υπάρχει αδυναμία στα πόδια σας. Είμαι διαθέσιμος σε περίπτωση που χρειαστείτε τη βοήθεια μου.

    Με εκτίμηση

    Αθανάσιος Κωνσταντέλιας
    Νευροχειρουργός

    Κωνσταντέλιας Αθανάσιος

    Νευροχειρουργός

    Ευαγγελισμός

  • Αν πρόκειται για μια αποτυχημένη εγχείρηση δισκεκτομής , αρχικά μιλήστε με το χειρουργο σας
    Αν δεν το αναλαμβάνει , θα πρέπει να απευθυνθείτε σε κάποιον άλλο νευροχειρουργό

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Θέλετε έναν καλό ορθοπαιδικό ή νευροχειρουργό που να είναι γνώστης σπονδυλικής στήλης

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης