• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 28/04/2023

Καλησπέρα ! Είμαι 17 χρόνων πριν από 5 μέρες είχα επαφή και μετά μου ήρθε περίοδος με κόκκινο αίμα . Μετά πήγα πλύθηκα και το αίμα ήταν καφέ αλλά είχα λίγη ροη ανά διαστήματα μέσα σε αυτές τις 5 μέρες που μου κράτησε η περίοδος έβγαζα ξαι κόκκινο αίμα . Πήγα έκανα εξέταση αίματος και ούρων ( όσο είχα περιοδο ) και μου έβγαλε αιμοσφαιρίνη (θετικό +) τι σημαίνει αυτο ; Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή απλά είναι αστάθεια του κύκλου μου . Συνήθως έχω σταθερό κύκλο απλά μια με παρα πολυ αίμα μια με λιγότερο !;!!

6 ειδικοί απάντησαν

  • ορμονικη διαταραχη

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Η αιμοσφαιρίνη θετική ήταν λόγω περιόδου. Άν ήταν η περίοδος που ήρθε στην ημερομηνία που την περιμένατε τότε δεν υπάρχει υποψία μίας κύησης.

    Ανδριώτη Λιλιάνα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ερυθραία

  • Γεια σας, μάλλον πρόκειται για μια τυχαία διαταραχή του κύκλου. Αν υπάρχει φόβος για εγκυμοσύνη καλό είναι να κάνετε κι ένα τεστ ούρων

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Ποτε περιμενατε περιοδο?εαν απεχει αρκετα απο την αναμενομενη περιοδο σας το αιμα αυτο μπορει να οφειλεται σε τραυματισμο κατα τη σεξουαλικη επαφη.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • στα ούρα υπήρχε λίγο αίμα, αυτό είναι μόνο, εγκυμοσύνη δεν θα φανεί απο αυτή την εξέταση, εαν φοβάστε εγκυμοσύνη, πρέπει να κάνετε έλεγχο απο το αίμα β-χοριακής

    Δρ. Καρακαλπάκης Δευκαλίων

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Μην αγχώνεστε. Η αιμοσφαιρίνη στα ούρα ήταν από την περίοδο σας. Δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα