• Braces
  • Submitted on 18/08/2023

έχω το μπροστινό μου πιο έξω απ το άλλο ποσο χρόνο θα μου πάρει ώστε να έρθουν στην ευθεία και τι κόστος θα εχει

10 specialists answered

  • Ρωτήστε ορθοδοντικό.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Το κόστος και η διάρκεια είναι συνάρτηση του πόσο "έξω" είναι το δόντι

    KATSADOURIS ALEXIS

    Orthodontist

    Drosia

  • Για να μπορέσουμε να σας απαντήσουμε σε αυτό απαιτείται κλινική κ ακτινογραφικη εξέταση.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Σε μερικες εβδομαδες εαν προκηψουν οι απαιτουμενοι χωροι.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Για να είναι το ένα δόντι πιο έξω από το άλλο σημαίνει ότι δεν υπάρχει χώρος για να πάει στη σωστή του θέση. Υπάρχει δηλαδή ένα συνολικότερο πρόβλημα στη διάταξη των δοντιών τα οποία πρέπει να μετακινηθούν ώστε να δημιουργηθεί ο κατάλληλος χώρος και να πάει το δόντι στη σωστή του θέση. Οπότε η απάντηση δεν είναι έυκολη χωρίς να αξιολογηθεί ολόκληρη η εικόνα του στόματος και τότε θα είναι δυνατό να σας πούμε το είδος, το χρόνο και το κόστος της θεραπείας

    Mperdousis Ilias

    Orthodontist

    Koropi

  • Εξαρτάται από το είδος της ορθοντικης θεραπείας που θα ακολουθησετε

    Antoniou Panagiotis (Deactivated account)

    Dentist

    Trikala

  • Καλησπέρα σας,

    Θα πρέπει να πραγματοποιηθεί μία πρώτη διαγνωστική επίσκεψη, ώστε να διαπιστωθεί ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα και κατόπιν να συζητηθεί και ο χρόνος θεραπείας και το κόστος αυτού.
    Σας ευχαριστώ!

    Ftouli PSomaderi Marili

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Εμφυτευματολόγος

    Peristeri

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!Η ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΘΑ ΕΞΑΡΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΥΘΕΤΗΘΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΤΟ ΟΔΟΝΤΙΚΟ ΤΟΞΟΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ!

    Perrakis Emmanouil

    Ειδικός Ορθοδοντικός

    Piraeus

  • Η χρονική διάρκεια της συγκεκριμένης διόρθωσης εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Αν είναι κάτι απλό μπορεί να διαρκέσει μερικούς μόνο μήνες, αν είναι κάποιο πιο σύνθετο πολύ περισσότερο.
    Επίσης, η χρονική διάρκεια διαφέρει ανάλογα με την περιοδοντική κατάσταση του κάθε ασθενή.
    Σε κάθε περίπτωση, αυτό το ερώτημα δεν είναι δυνατόν να απαντηθεί χωρίς προηγουμένως να εκτιμηθούν όλοι αυτοί οι παράγοντες μετά από μια κλινική και ακτινολογική εξέταση από έναν ειδικό ορθοδοντικό.
    Μόσχος Παπαδόπουλος, Καθηγητής Ορθοδοντικής Α.Π.Θ.

    Papadopoulos Moshos

    Orthodontist

    Thessaloniki

  • Καλησπέρα σας. Εξαρτάται από το είδος θεραπείας που θα επιλέξετε (Ορθοδοντική θεραπεία, όψεις ρητίνης ή πορσελάνης) και το μέγεθος της μετακίνησης που θα γίνει.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Petroupoli