• Teeth whitening
  • Submitted on 08/09/2023

Κάθε πότε είναι καλό να κάνουμε λεύκανση;

16 specialists answered

  • ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΥΝ ΠΛΗΝ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Δεν υπάρχει συγκεκριμένο πρωτόκολλο. Αναλόγως τις αισθητικές σας ανάγκες.

  • Όσο το δυνατόν πιο αραιά . Μια σωστή ολοκληρωμένη Λευκανση σε ασθενείς που το στόμα έχει προετοιμαστεί κατάλληλα (πριν απο αυτή ) και κυρίως όταν ο ασθενείς δε κάνει ζει και προσέχει τότε θα σας έλεγα μετά απο κάποια χρόνια , φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο όπως προείπα η σωστή προετοιμασία - διατροφικές και μη συνήθειες του ασθενούς - το υλικό που θα χρησιμοποιηθεί - η Συντήριση αλλά και το σμάλτο του , για οποιαδήποτε πληροφορία -βοήθεια παρακαλώ καλέστε μας

    KOLIOULI ELENI

    Dentist

    Kypseli

  • Δεν υπαρχει καποιος κανονας,ωστοσο οχι πριν παρελθει ενας χρονος απο την τελευταια φορα που εχει γινει λευκανση

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • όταν τη χρειάζεστε!και κάθε χρόνο ...αλλά υπαρχουν πολλά που πρέπει να λάβουμε υπόψιν!

  • Αν και εξαρτάται από το υλικό και την τεχνική λευκανσης, την διατροφή του ασθενούς κλπ, συνήθως εάν κάποιος κάνει σήμερα ορισμενες συνεδριες λεύκανσης για να φτάσει σ ένα επιθυμητό αποτέλεσμα, μπορεί στη συνέχεια να κάνει μια επαναληπτική τον χρόνο στο ιατρειο ώστε να διατηρεί το επιθυμητό χρωμα.

  • Εξαρτάται, εννοείται λεύκανση στο ιατρείο, λεύκανση στο σπιτι με μασελακια ή συνδυασμό αυτών;

  • Αναμενουμε 6 μηνες τουλαχιστον για επαναληψη λευκανσης,εξαρταται και απο την ισχυ του λευκαντικου καθως και απο αλλους παραγοντες.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Καλησπέρα. Η λεύκανση αποτελεί μια αισθητική οδοντιατρική πράξη επομένως δεν υπάρχει ανάγκη να γίνεται ανά συγκεκριμένο χρονικό όριο.

    Tsagkari Nefeli

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Agios Dimitrios

  • Όταν επανέρχεται το χρώμα των δοντιών στην προτέρα κατάσταση και δεν μας ικανοποιεί πλέον.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Η λευκανση που πραγματοποιείται με πιστοποιημένα σκευάσματα είναι ασφαλής διαδικασία κ μπορεί να επαναλαμαβανεται έως κ ανα 6 μήνες

    Αλεξόπουλος Αριστείδης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Agios Dimitrios

  • Όποτε την χρειαζόμαστε, αρκεί να μην υπάρχουν ευαισθησίες. Με τα σύγχρονα υλικά λευκανσης δεν υπάρχει αντένδειξη στις φορές ή στην συχνότητα χρήσης της.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Όταν υπάρχει ένδειξη κσι υπό τις οδηγίες οδοντιατρου

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Η διαρκής λεύκανση μπορεί να ευαισθητοποιήσει το δόντι ....

    Makantani Eydokia

    Dentist

    Exarcheia

  • Όχι συχνά γιατί μπορεί να προκαλέσει ευαισθησία στα δόντια ! Χρονικά δεν μπορεί να προσδιοριστεί

    Antoniou Panagiotis (Deactivated account)

    Dentist

    Trikala

  • Ανάλογα τις χρώσεις και την επανεμφάνιση αυτών*κάθε στόμα, είναι διαφορετικό. Την καλησπέρα μου.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati