• Teeth whitening
  • Submitted on 10/10/2023

Έχω μασέλα στη κάτω γναθο Γίνεται λεύκανση κ αν ναι πως;

22 specialists answered

  • Όχι δεν γίνεται.

  • Αντικατάσταση δοντιών μόνο

    Παναγόπουλος Νικόλαος

    Dentist

    Marousi

  • Καλησπέρα. Οποιαδήποτε τεχνίτη (προσθετική) οδοντιατρική εργασία δεν αλλάζει χρώμα. Αυτό ισχύει για σφραγίσματα, θήκες, γέφυρες, μασέλες κτλ. Εάν έχει πιο σκούρο χρώμα λόγου χρωστικών ίσως με την αφαίρεση τους να έρθει πάλι στο αρχικό τις χρώμα. Αλλιώς θέλει αντικατάσταση.

    Tsiplakidi Antigoni

    Dentist

    Nea Makri

  • Λεύκανση στη ολική οδοντοστοιχία δεν γίνεται, καθαρισμός μόνο και ίσως λείανση-στίλβωση από οδοντοτεχνίτη

    Megas Vasileios

    Dentist

    Kypseli

  • Καλησπέρα σας δυστυχώς δε γίνεται λεύκανση στην οδοντοστοιχία παρά μόνο αλλαγή δοντιών

    Mpravaki THeodora

    Dentist

    Peristeri

  • Επειδή εκτος απο την αδαμάντινη κανένα υλικό τεχνητό δεν λευκαίνει για να αλλάξει το χρώμα της οδοντοστοιχίες και να μην έχει διαφορά με τα πάνω δόντια Όλα εξαρτώνται από το πόσο λευκό θέλετε το χαμόγελο αν είναι μεγάλη διαφορά με τα πάνω δόντια θα πρέπει να αλλάξει και οδοντοστοιχία να γίνει καινούργια και να έχει το ίδιο χρώμα με τα πάνω αν γίνει μία μικρή λεύκανση στα πάνω και δεν έχει μεγάλη διαφορά με το χρώμα των κάτω τότε επειδή συνήθως οταν χαμογελάμε δεν φαίνονται τα κάτω δόντια μπορεί και να μην αλλάξει εδώ τα στοιχεία και να μένει όπως έχει

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Η λεύκανση γίνεται σε φυσικά δόντια . Η συντήρηση των οδοντοστοιχιών γίνεται με το γέμισμα σχεδόν κάθε 2 χρόνια (ανάλογα με το βαθμό απορρόφησης των ούλων ) . Εάν έχει αλλάξει τόσο πολύ το Χρονά των δοντιών της οδοντοστοιχίας τότε θα μπορούσαν να αλλάξουν και τα δόντια , όμως όλα αυτό ανεβάζουν το κόστος και θα σας πρότεινα να φτιάξετε μια δεύτερη , πράγμα που είναι και το σωστό

    KOLIOULI ELENI

    Dentist

    Kypseli

  • Ναι, γίνεται! Απευθυνθείτε ξανά στον συνάδελφο οδοντίατρο ή οδοντοτεχνίτη που σας παρακολούθησε για περαιτέρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

    Vasilakis Georgios

    Dentist

    Ierapetra

  • Η λευκανση αφορα μονο τα φυσικα δοντια,οχι σφραγισματα και προσθετικες εργασιες,των οποιων το χρωμα δεν επηρεαζεται απο τα λευκαντικα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Γίνεται στην άνω γνάθο λεύκανση και τα δόντια της οδοντοστοιχίας μπορούν να αλλαχτούν στο εργαστήριο. Για να μπουν πιο λευκα

    Petta Eygenia

    Dentist

    Zografou

  • Καλημέρα! Δυστυχώς τα δόντια των οδοντοστοιχιών δεν αλλάζουν χρώμα με λεύκανση. Μπορούν να αντικατασταθούν όμως με καινούργια δόντια οτι χρώμα θέλετε.

    Tsagkari Nefeli

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Agios Dimitrios

  • Δυστυχώς δεν γίνεται. Το μόνο που μπορείτε να κάνετε σε συνεργασία με τον οδοντίατρο σας, είναι να διαλέετε τι χρώμα δοντιών θέλετε και μετά η οδοντοστοιχία να σταλεί στον τεχνίτη του οδοντιάτρου για αντικαταστάση των υπάρχοντων δοντιών με νέα πιο λευκά

    Mpalios Nikolaos

    Dentist

    Agios Dimitrios

  • λευκανση γινεται μονο σε φυσικα δοντια.το χρωμα των ακρυλικων δοντιων μιας ολικης οδοντοστοιχιας (μασελας) επιλεγεται στο εργαστηριο.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλησπέρα σας! Λεύκανση όπως γίνεται στα φυσικά δόντια δεν είναι εφικτή. Μπορεί όμως πολύ εύκολα να γίνει αλλαγή των δοντιών της οδοντοστοιχίας σε ένα αρκετά πιο ανοιχτό τόνο, που να φωτίσει αισθητά το χαμόγελο σας.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Στις μασελες οχι.Μονο σε φυσικα δοντια.

    Χωραφά Γεωργία

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλησπέρα σας,αν φοράτε μασέλα δε γίνεται να λευκανουν τα ψεύτικα δόντια.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Ο οδοντίατρος πρεπει να στείλει την μασέλα σε οδοντοτεχνικό εεγαστηριο και να αλλαχθούν τα δόντια, με μια πιο λευκή απόχρωση της αρεσκείας του ασθενούς.

    Veranis Vasileios

    Dentist

    Petralona

  • Στην περίπτωση σας , δυστυχώς, δεν μπορεί να γίνει λεύκανση*την καλησπέρα μου.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΓΝΑΘΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΗΝ ΜΑΣΕΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΑΛΙΣΤΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Δεν γίνεται λεύκανση στην μασέλα, απλά καλό καθάρισμά της.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Λεύκανση μπορεί να επιτευχθει μόνο σε φυσικά δόντια ,,ωστόσο η τεχνητή οδοντοστοιχια μπορεί να καθαριστεί και να αφαιρεθούν οι χρωστικές .

    Xenidou Eleni

    Dentist

    Petroupoli

  • Λευκανση γίνεται σε φυσικά δόντια

    Levi Anna

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Chalandri