• Vaginitis
  • Submitted on 25/02/2024

Καλησπέρα! Ταλαιπωριέμαι από τον Ιουλίου με μύκητες δν είχα πάει σε γυναικολόγο αλλά με τα συμπτώματα π τους έλεγα από τ τηλ μ Έλεγαν ότι έχω μύκητες ! Μ έδιναν θεραπεία υποθετα κολπικά κ χάπια όλα καλά όταν τα επερνα ! Με το π τα σταμάταγα κ έκανα επαφή πάλι το ίδιο πρόβλημα ! Ο άντρας μου για κάποιο λόγο ότι θεραπεία τ εχω πάρει δν την κάνει σωστά ! Πριν μια εβδομάδα είχα πάρει τα 3 κολπικά υποθετα λομεξιν! Κ τώρα με ξανά έπιασε αυτή η φαγούρα πολύ ασχημη οσμή ! Τι μπορώ να κάνω; Σήμερα μου έδωσαν στο φαρμακείο και ένα χάπι για τον άντρα μου που είναι μόνο ένα μέσα δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται πιστεύετε θέλει μόνο ένα χάπι η σωστή θεραπεία με χάπια

2 specialists answered

  • Καλησπέρα σας. Το σωστό μετά από τόσες υποτροπές θα ήταν να σας εξετάσει κάποιος γιατρός και να σας πάρει μια καλλιέργεια κολπικού υγρού. Ανάλογα με τα αποτελέσματα θα κριθεί πιο φάρμακο πρέπι να πάρετε εσείς και αν χρειάζεται να το λάβει και ο σύντροφος σας.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • Θα πρέπει να κάνετε κολπική καλλιεργεια. Είναι πιθανό να έχετε βακτηριακη κολπίτιδα και να χρειάζεστε άλλη αγωγή.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea