• General topics
  • Submitted on 19/06/2023

Μετα απο πολλες λαθος διαγνωσεις μαγνητικα ενεσεις κορτιζονης φυσιοθεραπειες παμε για νεο μαγνητικο λεκανης κ γονατου ...ποναω στο αριστερο μ ισχιο ο μηρος κ το γονατο μ ... τι να κανω μεχρι να βγει το νεο μαγνητικο

8 specialists answered

  • Μέχρι τώρα θα έχουν βγει οι νέες απεικονίσεις. Αν ακόμα πονάτε και δεν έχετε διάγνωση μπορείτε να δοκιμάσετε την περίπτωση της μυϊκής ενδυνάμωσης σαν προσέγγιση ώστε να μειωθούν τα συμπτώματα.

    Rebalance Athens

    Physiotherapist

    Koukaki

  • Κλείστε ραντεβού για εξέταση και αξιολόγηση των απεικονιστικών εξετάσεών σας πριν προχωρήσετε σε περαιτέρω θεραπείες

    Κωστάκος Θωμάς

    Orthopaedic - Orthopaedic Surgeon

    Chalandri

  • Καλησπέρα!Εξαρτάται από πολλά πράγματα δλδ: αν είναι πρησμένο ή όχι ,αν πονάει σε ηρεμία ή μόνο σε κίνηση περπάτημα κλπ. Επειδή δεν μπορεί να απαντηθεί από δω,αν δεν σας δω από κοντά!Θα έλεγα να κάνετε ότι σας έχει πει ο φυσικοθεραπευτής σας! Αν δεν σας έχει δωσει ασκήσεις και συμβουλές τι να προσέχετε ,τι να κάνετε κλπ αλλάξτε φυσικοθεραπευτή!
    Καλή συνέχεια!Αν θέλετε περαιτέρω βοήθεια
    καλέστε με!

    Papastratis Ilias

    Physiotherapist

    Ampelokipoi

  • Απλά να περιμένετε. Δεν ξέρω γιατί έχετε τόση δυσκολία στην διάγνωση. Πάντως, αν είχα όλες τις εξετάσεις σας, θα μπορούσα να σας δώσω μία ασφαλή διάγνωση. Υποψιάζομαι ότι έχετε οστεοαρθρίτιδα του ισχίου. Ευχαριστώ και σας περιμένω.

    Στατήρης Σπυρίδων

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Ampelokipoi

  • Μέχρι να φανεί από τι πάσχετε , θα αρκεστειτε σε απλά παυσίπονα

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Orthopaedic - Orthopaedic Surgeon

    Evosmos

  • Καλημέρα σας θα πρέπει να διαφοροδιαγνώσουμε την αιτία και με την βοήθεα της μαγνητικής, ίσως να είναι μια ισχιαλγία με αναφερόμενο πόνο στον μηρό η στο γόνατο .
    Καλή συνέχεια

    Vogiatzis Harilaos

    Physiotherapist

    Thessaloniki

  • Καλησπέρα. Λογικά είναι από την μεση σας (κάποια πιθανή δισκοκοιλη) όποτε θα χρειαστείτε σίγουρα ανάπαυση και αποφόρτιση

    Mpoukouvalas Nikolaos

    Physiotherapist

    Kalamaria

  • Αυστηρά ξάπλα, πάγο κάθε 2 ώρες για 20 λεπτά με πετσέτα, στάσεις με μαξιλάρια, μόνο τουαλετα

    Vasileiadis THeofilos

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Petroupoli