• General topics
  • Submitted on 23/01/2024

Καλησπερα σας. Πως μπορω να βεβαιωθω οτι εχει φυγει τελειως υαλουρονικο που ειχε μπει σε ζυγωματικα και μαγουλα πριν 22.μηνες; μετα την εγχυση ειχα ενοχλησεις σαν παραισθησια νευρων μου ειπαν που υπαρχει ακομα σε μικρο βαθμο. Δεν το αφαιρεσαν μου ειπαν να περιμενω να φυγει μονο του. Το υλικο που χρησιμοποιηθηκε ηταν γνωστης εταιριας και οχι μονιμο.Θελω να ειμαι σιγουρη οτι εχει φυγει. Ευχαριστω

4 specialists answered

  • Καλησπέρα σας. Μπορείτε να κάνετε μια απεικόνιση με υπέρηχο ή μαγνητική τομογραφία

    Papas Athanasios

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Μετά από 22 μήνες είναι πολύ πιθανό να έχει απορροφηθεί όλο το υλικό. Εάν έχει παραμείνει κάποιο υπόλοιπο θα απορροφηθει και αυτό τους επόμενους μήνες... δεν αξίζει το κόπο να κάνετε κάτι επιπρόσθετο

    Παπαδόπουλος Νικόλαος

    Plastic surgeon

    Ilisia

  • ΔΕΝ ΥΠΕΡΧΕΙ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

    Τσεχελιδου Ελευθερια

    Plastic surgeon

    Pagrati

  • Καλησπέρα σας. Κανονικά το Υαλουρονικό δεν έχει τόση διάρκεια, σε περίπτωση που δεν σας ενοχλεί εμφανισιακά και έχει τοποθετηθεί σωστά δεν χρειαζόταν η αφαίρεση του διότι αποδομείται φυσιολογικά από το σώμα. Επίσης μπορείτε να το αντιληφθείτε οπτικά και η ίδια εάν έχει φύγει, λόγω ότι σίγουρα γνωρίζεται την αρχική εικόνα το πριν και το μετά σας.

    Med Clinic

    Dermatologist - Venereologist

    Thessaloniki