• General topics
  • Submitted on 19/11/2023

Καλησπέρα σας, έχω ένα πλαϊνό εξωτερικό σφράγισμα στον τραπεζίτη και ξεκολλάει συνέχεια. Τι πρέπει να γίνει;

13 specialists answered

  • Αν ειναι μεγαλης εκτασεως ,το καλλιτερο θα ηταν να βαλετε μια θηκη

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλημέρα σας. Ίσως ο οδοντιατρός σας να διαλέξει ένα διαφορετικό εμφρακτικό υλικό πιο κατάλληλο για αυτήν την περιοχή

    Tsagkari Nefeli

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Agios Dimitrios

  • Τα αυχενικά σφραγισματα είναι τα χειρότερα ακριβώς για αυτό τον λογο..... μπορούν να ξεκωλήσουν εύκολα, δυστυχώς

    Veranis Vasileios

    Dentist

    Petralona

  • να ξανακανετε το σφραγισμα πιστευω οτι ξεκολαει λογω του σαλιου .

    Mourtzinos Nikos

    Dentist

    Acharnes

  • Ισως να επισκεφτείτε κ καποιον άλλο οδοντιατρο για δεύτερη γνώμη

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Καλησπέρα σας! Είτε πρέπει να γίνει επιλογή καταλληλοτερων υλικών, είτε κ, πιο σωστή ρύθμιση του κλεισίματος σας. Σας ευχαριστούμε!

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Να ανοιχθει με τον τροχο καλυτερα σε βαθος η κοιλοτητα ωστε να υπαρχει συγκρατηση.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλλίτερος έλεγχος της υγρασίας ή αλλαγή υλικού αποκατ/σης

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Να γίνει σωστά. Τότε δεν θα ξεκολλάει με τίποτα.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Η διαδικασία των οδοντικων εμφραξεων (σφραγισματων ) πρέπει να γίνεται με την χρήση απομόνωσης προκειμένου ν αποφύγουμε την ροή σαλιου στην κοιλότητα του σφραγισματος. Η ύπαρξη σαλιου δεν βοηθάει στο να γίνει σωστά η εμφραξη και να προσκληθεί σωστά η ρητινη πάνω στην κοιλότητα

    Kaltsas Dimitrios

    Dentist

    Kallithea

  • Τα σφίγγετε τα δόντια; βουρτσίζετε με δύναμη;

  • ανασύσταση και να βαλετε μια θηκη ζιρκονιας να αντεξει για πολυ καιρο αν μιλαμε για μεγαλο σφραγησμα αλλα πιστευω πως χτιζεται εξαρταται απο την περιπτωση.

    Ματούκ - Μαυρίδης Γαβριήλ (Deactivated account)

    Dentist

    Marousi

  • Καλησπέρα σας,συνήθως αυτά τα σφραγίσματα είναι δύσκολο να κρατήσουν και είναι κρίμα να γίνει κάποια θήκη.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko