• General topics
  • Submitted on 06/07/2023

Εχω κανει απο ολα τα τεστ για την καρδια και μου λενε οτι ειναι μια χαρα το θεμα ειναι οτι απο παλια που θυαμαμαι οταν ξαπλωνω δεξια μερια σε συγκεκριμενη κλιση πεντα θα μου κανει εκτατες η δεν ξερω και εγω τι ειναι νιωθω να μπερδευει και σαν να αδυνατει να χτυπησει ενω με το που αλλαξω κλιση σταματανε και τους τελευταιους μηνες με εχει κιασει αρκετες φορες και σε αλλες στασεις δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται επισης εχω και θεμα με το στομαχι απο παντα παλινδρομησεις και καουρες και εκει παλι δεν βρισκουνε τιποτα ενω εχω κανει ακομα και υπερηχο γιαυτο ξερω οτι κατι δημιουργει το προβλημα αυτο και εχει κουρασει πολυ ευχαριστω

5 specialists answered

  • Θα σας συνιστούσα να τοποθετηθεί holter ρυθμού ώστε να καταγραφούν οι έκτακτες συστολές που αναφέρατε .Ενδεχομένως να τις εμφανίζεται και στην διάρκεια της ημέρας και να μη γίνονται αντιληπτές .Επίσης θα σας συνιστούσα να ξαπλώνεται δύο με τρείς ώρες μετά το γεύμα σας.

    Χαιρετάκη - Premedicare Ελένη

    Cardiologist

    Agia Paraskevi

  • ΧΟΛΤΕΡ ΡΥΘΜΟΥ 24ΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΚΟΠΩΣΕΩΣ.

    Άγριος Ιωάννης

    Cardiologist

    Kerkira (Corfu)

  • Θα πρέπει να κάνετε πλήρη έλεγχο άνω κοιλιάς (πάγκρεας, ήπαρ, χολή και γαστροσκόπηση) να πάρετε αγωγή για παλινδρόμηση αν και μπορεί απλώς να είναι θέμα υπερέντασης.

    Οικονόμου Γεώργιος

    Gastroenterologist

    Marousi

  • Αφού έκανες όλες τις εξετάσεις και δεν βρέθηκε τίποτα χαλάρωσε και καποιες λίγες έκτακτες συστολες δεν σημαίνει και τιποτα

    Kefalas Vasileios

    Cardiologist

    Evosmos

  • Μάλλον θα βοηθούσε να κάνετε ένα ΗΚΓ στην στάση που έχετε το σύμπτωμα

    Deligeorgis Alexandros (Deactivated account)

    Cardiologist

    Ampelokipoi