• Wisdom Teeth Removal
  • Submitted on 26/08/2023

Το κρύωμα μπορεί να επηρεάσει την εξαγωγή φρονιμίτη; Είμαι λίγο μπουκωμένη εδώ και 5 μέρες και σε 2 μέρες βγάζω φρονιμίτη. Θα υπάρχει πρόβλημα;

13 specialists answered

  • Πιθανώς να δυσκολευτείτε εσείς κατά την επέμβαση αν δεν μπορείτε να πάρετε σωστές αναπνοές.

  • Στους άνω μπορεί να προκαλέσει κάποια μικροπροβλήματα.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Απευθυνθείτε στον συνάδελφο οδοντίατρο που θα σας κάνειτην επέμβαση για περαιτέρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

    Vasilakis Georgios

    Dentist

    Ierapetra

  • Καλησπέρα σας, αυτό θα πρέπει να σας το απαντήσει ο ιατρός που θα κάνει την εξαγωγή εφόσον γνωρίζει και το ιατρικό ιστορικό σας.
    Σας ευχαριστώ!

    PSomaderis Konstantinos

    Στοματικός - Γναθοπροσωπικός Χειρουργός

    Marousi

  • Δεν υπαρχει προβλημα,ωστοσο λογω κορωνοιου θα ελεγα να κανετε την εξαγωγη αφου φυγουν ολα τα συμπτωματα και ειστε αρνητικη στα τεστ

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλημέρα σας,το θέμα είναι να μην ταλαιπωρηθειτε εσείς από την γενικοτερη κακουχια γιατί δεν παύει να είναι μια επέμβαση και έχοντας κρύωμα θα είναι δυσκολότερο για εσάς. Όσο για την εξαγωγή δεν επηρεάζεται.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Εξαρτάται από την βαρύτητα του κρυωματος κ τα συμπτώματα του. Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να αναβάλλεται μέχρι έστω την πάροδο των έντονων συμπτωμάτων του κρυωματος κ την ανάκαμψη του οργανισμού.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Αν ειναι ενα απλο κρυωμα που δεν συνοδευεται απο πυρετο λογικα δεν επηρεαζει,αλλα καλυτερα να ενημερωσετε τον γιατρο για να σας συμβουλεψει καταλληλα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Δεν συνιστώνται οδοντικές θεραπείες κατά την διάρκεια ενεργών λοιμώξεων

    Antoniou Panagiotis (Deactivated account)

    Dentist

    Trikala

  • Καλύτερα , να το αναβάλετε, ως ότου γίνετε καλά*την καλημέρα μου.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • Αν είσαστε καλά σε 2 μέρες δεν θα υπάρξει πρόβλημα.......

    Makantani Eydokia

    Dentist

    Exarcheia

  • Καλησπέρα. Θα σας πρότεινα να αναρρώσετε πρώτα από το κρυωμά σας και μετά να προβείτε σε εξαγωγή φρονημήτη.

    Tsagkari Nefeli

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Agios Dimitrios

  • Εάν είναι προγραμματισμένο και όχι έκτακτο εγώ στη θέση σας θα το έκανα κάποια άλλη στιγμή

    Levi Anna

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Chalandri