• Wisdom Teeth Removal
  • Submitted on 01/02/2024

Καλημέρα σας κ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις... Αν είναι εξεσημασμενες υπερωιες εξοστωσεις μπορεί να κάνει κ την αφαίρεση κ ο οδοντιατρος; Σας ευχαριστώ πολύ

12 specialists answered

  • Ναι αν ειναι γνωστης της περπτωσης του συγκεκριμενου χειρουργιου.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Αν είναι πολύ εξοικειωμένος με χειρουργικές διαδικασίες μπορεί.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Γι ποιο λόγο να κάνετε αφαίρεση? Εξαρτάται από την περίπτωση

    Petta Eygenia

    Dentist

    Zografou

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά κ μπορεί να τις αφαιρέσει ο γενικός χειρουργός οδοντίατρος. Σας ευχαριστούμε.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Αν εχει εμπειρια ,ναι,αλλιως σε εναν γναθοχειρουργο

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Aν γνωριζει απο χειρουργικη θα μπορουσε.δεν ειναι περιπλοκο ιδιαιτερα το χειρουργειο,αρκει να εχει σχετικη εμπειρια.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Γναθοχειρουργος αλλά δεν είναι απαραίτητο να επέμβετε αν δεν υπάρχει λογος

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Αν, εχει εμπειρία με τα χειρουργικά περιστστικά ναι. Θα Σας το πει ο ιδιος.

    Εμείς στο ιατρείο μας αναλαμβανουμε

    Veranis Vasileios

    Dentist

    Petralona

  • Καλησπέρα σας , παρόλο που η αφαίρεση εξοστώσεων γενικά είναι μία απλή διαδικασία , η εντόπιση τους στην υπερώα και ειδικά αν ειναι ευμεγέθεις απαιτεί προσοχή , δεξιότητα και εξειδίκευση του γιατρού με την χειρουργική του στόμαστος . Σίγουρα ο γναθοπροσωπικός χειρουργός είναι απόλυτα αρμόδιος και ειδικός σε οποιαδήποτε εντόπισης και μεγέθους εξόστωση , όμως σε κάποιες πιο απλές περιπτώσεις ένας πεπειραμνένος στη στοματική χειρουργική οδοντίατρος μπορεί να τις αφαιρέσει . Αυτό θα το κρίνει πάντα ο οδοντίατρός σας.

    Δραμητινός Νικόλαος

    Dentist

    Heraklion

  • ΣΥΝΗΘΩΣ ΘΕΛΕΙ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Για την δική σας ασφάλεια, καλό είναι να αφαιρεθούν , από γναθοχειρουργό.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • Αποτελεί χειρουργική επέμβαση την οποία ο χειρουργός οδοντίατρος μπορεί να κάνει. Να είστε καλά!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Dentist

    Glyfada