• Wisdom Teeth Removal
  • Submitted on 25/02/2024

Γεια σας! Προκειται να κανω εξαγωγη ημιεγκλειστου στραβου φρονιμιτη κ φοβαμαι πολυ τη διαδιακασια.Θα κρατησει περισσοτερη ωρα επειδη ειναι στραβο?Επειδη εχω απίστευτους πονους στο ματι κ στο μισο κρανιο ,η αναρρωση θα ειναι δυσκολη? Ευχαριστω.

8 specialists answered

  • Η εξαγωγη θα ειναι με τοπικη αναισθησια,δεν θα νοιωσετε τιποτα.Μετεξακτικο πονο θα εχετε για λιγες μερες μετα,αναλογα με το ποσο δυσκολη θα ειναι η εξαγωγη

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Αν γίνει από ειδικό δεν νομίζω να ταλαιπωρηθεί ιδιατερα

    Mourtzinos Nikos

    Dentist

    Acharnes

  • Η διαρκεια της επεμβασης εξαρταται απο τη θεση του δοντιου , την εμπειρια του θεραποντα κ την δικη σας συνεργασια

    PSaradaki Sesilia

    Dentist

    Nea Smirni

  • Αν εχει κλιση κ ειναι στραβο οπως λετε ισως παρουσιασει μια εξτρα δυσκολια,αλλα στα χερια ενος εμπειρου γιατρου θα παει καλα.απλα ψαχτε καλα τον γιατρο που θα επιλεξετε μεσα απο το βιογραφικο κ την εμπειρια του.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλησπέρα σας.Αναλογα με την περίπτωση και τον γιατρό εξαρτάται η ώρα της διαδικασίας. Δεν μπορούμε να ξέρουμε εκ των προτέρων για το αν θα είναι δύσκολη η ανάρρωση,υπάρχουν πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Η ανάρρωση δεν έχει σχέση με την θέση του δοντιού.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Η ολη διαδικασια θα γινει υπο αναισθησια οποτε δεν θα νοιωστε τιποτα.Μετα την επεμβαση , το κρισιμο διαστημα ειναι το πρωτο 10ημερο

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Εφοσον ειστε στα χερια εμπειρου ειδκου, ολα θα πανε καλα και θα φροντισει να περιορισει τις δυσκολιες της αναρρωσης. Το οτι ειναι στραβο δεν αυξανει παντα τη διαρκεια της εξαγωγης. Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Dentist

    Glyfada