• Wisdom Teeth Removal
  • Submitted on 23/12/2023

Έχει πάνω από ένα χρόνο που βγάζω τον φρονιμίτη κάτω δεξιά κ με έχει πιάσει πάνω από 6 φορές ο πόνος δν βγει καν ακομα ολόκληρος ο πονος γίνετε ολο και ποιο χειρότερος δεν περνάει με τίποτα και όλα μου τα ουλα ματωνουν παρα πολυ ευκολα ειδικά στο βούρτσισμα τρέχει αρκετό αίμα

9 specialists answered

  • Καλησπέρα και καλή χρονιά. Το δόντι σας έχει όλες τις ενδείξεις για εξαγωγή.

    Tsagkari Nefeli

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Agios Dimitrios

  • Χρειάζεται άμεσα εξαγωγή!!!

    Simis Christos

    Dentist

    Athens

  • Σχετικα με τα ουλα θα χρειαστειτε καθαρισμο ,γιατι εχετε ουλιτιδα.Ο φρονιμητης θα χρειαστει να κανετε μια πανοραμικη ακτινογραφια για να δειτε την θεση του και αν ενοχλει τα παρακειμενα δοντια.Αν οντως αυτο συμβαινει,θα χρειαστει να γινει εξαγωγη

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά. Αν υπάρχει πόνος και συνεχής φλεγμονή θα πρέπει να εξαχθει.Οσο για την ουλίτιδα θα πρέπει να γίνει καθαρισμός.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Θα πρέπει να γίνει ένας κλινικός και ακτινογραφικος έλεγχος και να κάνετε εξαγωγη

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • ΙΣΩΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Καλησπέρα σας. Όσον αφορά το ματωμα των ούλων πιθανόν πρόκειται για ουλίτιδα. Όσον αφορά τον φρονημιτη, όταν έχουμε πάνω από 2 φορές τον χρόνο έντονο πόνο στην περιοχή που ανατέλλει,
    συνήθως απαιτείται η εξαγωγή του. Κ στις δύο περιπτώσεις επιβάλλεται η επίσκεψη σας σε οδοντίατρο. Σας ευχαριστούμε.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Χρειάζεστε σίγουρα καθαρισμό και μια πανοραμική για να δείτε τον φρονιμίτη

    Petta Eygenia

    Dentist

    Zografou

  • Πιθανώς χρειάζεται εξαγωγή, επισκεφτείτε τον γιατρό σας.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras