• Aponeurosis
  • Submitted on 19/04/2024

Καλησπέρα εδώ και πέντε μέρες έχω πόνο έντονο φρονιμίτη χθες έκανα και πυρετό και η κάτω γναθος χείλος που είναι το δόντι είναι μουδιασμένο πηγα σε γιατρό και μου έδωσε amoxil και Flagyl τα έχω πάρει τρεις φορές και όποτε περνώ Flagyl ανακατεύομαι και ζαλίζομαι σήμερα έκανα και εμετό πειράζει να στα ματησω τη μία αντιβίωση?και όταν ξεπεραστεί να πάω για εξαγωγή?

7 specialists answered

  • Ναι να διακοψεται , επισκευτειτε τον γιατρο σας.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Μπορείτε να σταματήσετε το Φραντζήλ και να συνεχίσετε το αμοξιλ Το να τα σταματήσετε τελείως και τα δύο δε θα ‘τανε σοφό

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Παρτε μαζι με την αντιβιωση κ καποια προβιοτικα. που βοηθανε στην ευαισθησια του στομαχου.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Δεν υπαρχει θεμα,ομως σε καθε περιπτωση επικοινωνηστε με τον γιατρο σας.Τα προβιοτικα παραλληλα με την αντιβιωση θα σας βοηθσουν αρκετα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Καλησπέρα σας, δοκιμάστε να παρετε προβιοτικά ή να φάτε γιαούρτι (που περιέχει προβιοτικά) για να αντιμετωπίσετε τα συμτώματα του στομαχιού. Αν και με τα προβιοτικά δεν υπάρξει ανακούφιση, τότε να σταματήσετε το Flagyl.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Petroupoli

  • οκ να σταματησετε την flagyl αν σας δημιουργει προβλημα εννοειται

    Mourtzinos Nikos

    Dentist

    Acharnes

  • Θα ρμηνερωσετε τον γιατρό σας για τις παρενέργειες που έχετε.
    Μόλις ολοκληρώσετε την λήψη της οποίας αντιβίωσης θα πρέπει να κάνετε εξαγωγη

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia